Szkolne Koło PCK 2021/22

Szkolne Koło PCK w I semestrze 2021/22

Koniec pierwszego semestru to czas podsumowania pracy SK PCK w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Czas podziękowań dla wszystkich, którzy angażują się w pomoc drugiemu człowiekowi będącemu w trudnej sytuacji.

Rozpoczęliśmy naszą pomoc, jak co roku, sprzedażą „cegiełek” na zebraniu z Rodzicami w roku szkolnym 2021/2022. Dzięki ofiarności Państwa udało się nam zebrać kwotę 700,-, którą w całości przekazaliśmy na leczenie i rehabilitację absolwenta naszego Gimnazjum. W imieniu Mamy naszego absolwenta przekazujemy Państwu życzenia samych dobrych dni w Nowym Roku.

Następne nasze działania to zbiórki trwałej żywności prowadzone w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Walka z głodem”, przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych rodzin. Zebrane produkty zostały przekazane do OR PCK w Poznaniu.

Członkowie SK PCK kolejny raz wzięli udział w kweście prowadzonej w ramach Motylego Wolontariatuna rzecz hospicjum Palium. Kwestowaliśmy na terenie Poznania, a celem naszej kwesty było pozyskanie funduszy na zakup łóżek przystosowanych do możliwości osób ze znacznym ograniczeniem sprawności ruchowej. Mamy swój udział w zebranej kwocie – 19,800,-.

W ostatnim dniu ferii, jak co roku, będziemy grali w WOŚP.