Szkolne Koło PCK 2018/19

Nowy rok szkolny 2018/19 to dla SK PCK nowe wezwania, ale też kontynuacja realizacji zadań z poprzedniego roku szkolnego

Rozpoczęliśmy naszą pracę już we wrześniu rozprowadzając „cegiełki” na zebraniu z rodzicami. Zebrane przez wolontariuszy pieniądze zostały przekazane na wsparcie leczenia i rehabilitacji dwóch absolwentów naszej szkoły. W październiku kwestowaliśmy w Poznaniu w ramach ogólnopolskiej akcji „Walka z głodem. Jesteśmy jedyną szkołą podstawową w powiecie uczestniczącą w tej kweście. Od ubiegłego roku szkolnego wspieramy kampanię PAH „Świat bez głodu” i „(Bez)krytyczna edukacja”. Udział zadeklarowali pracownicy i uczniowie. Wychowawcy przybliżają tematykę zagadnienia stosując różne formy dydaktyczne. Korzystają z materiałów dostarczanych przez PAH. Grudzień to czas przygotowania paczek dla potrzebujących, a więc zbieraliśmy trwałą żywność. W okresie przedświątecznym odwiedziliśmy Dom „Pod Orzechem” w Czapurach. Wręczyliśmy kartki z świątecznymi życzeniami i drobne upominki mieszkańcom domu. Kolejny też raz kwestowaliśmy w Selgrosie. Celem było ponowne wsparcie chorujących absolwentów oraz udzielenie wsparcia DD w Bninie. I wreszcie wydarzenie na które czekamy cały rok – WOŚP. W tym roku wyjątkowo liczna grupa wolontariuszy uczestniczyła w kweście. Można nas było, wraz z wspierającymi akcję rodzicami, spotkać również w Poznaniu.

Szeregi naszego koła zasili uczniowie z klasy VII oraz starsi koledzy, którzy chcą popracować poświęcając swój wolny czas innym. Dołączył do nas jeden uczeń z klasy VI. Przyjęcie nowych członków miało miejsce na uroczystym apelu.

Zadaniem naszego koła jest też szerzenie oświaty zdrowotnej. Przykładem tego rodzaju działań był udział uczniów naszej szkoły w projekcie WOŚP-u RUR jak również gazetki poruszające tematykę zdrowotną zamieszczane w gablocie SK PCK.

Dziękujemy wszystkim włączającym się, wspierającym nasze działania.

Zarząd Szkolnego Koła PCK

przy Szkole Podstawowej im.Kawalerów Orderu Uśmiechu