Welcome to SP Daszewice   Click to listen highlighted text! Welcome to SP Daszewice Powered By GSpeech

,,WIELCY POLACY-JESTESMY Z NICH DUMNI"

 

IRENA SENDLEROWA

 

FILM - DZIEŃ Z ŻYCIA IRENY SENDLEROWEJ

 

 

portret 1

Irena Sendlerowa to niezwykła osoba. Dzielna kobieta, która ryzykując życie, walczyła o każde ludzkie istnienie. Dzisiaj, gdy tak potrzeba nam autorytetów, pani Irena jest niewątpliwie bohaterem i wzorcem zaliczanym do grona wielkich Polaków, z których jesteśmy dumni. Cieszymy się, że nasza szkoła w konkursie gminnym wylosowała właśnie tę postać. Tym bardziej, że nasza szkoła nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu, które to odznaczenie przyznano jej w 2007 roku.

Dzieci autentycznie zainteresowała postać bohaterki. Wynikiem ich pracy są piękne albumy kl.7- szczególnie Patryka Żyły, Michała Dominiaka, Zuzanny Włodarczyk, Anny Bendlewskiej z klasy 8 oraz uczennicy 6a - Nikoli Podolak, plakaty wykonane przez uczniów kl. 5a, jednodniówka okolicznościowa autorstwa Michała Dominiaka z 7a, portrety stworzone przez najmłodszych uczniów z klas  1-3 wywiad z Ireną Sendlerową zredagowany przez uczniów klasy 7b, prezentacja multimedialna uczennicy kl.7b -Nadii Szczereckiej, kalendarium zredagowane przez Alicję Barełkowską z kl.8 oraz QR kody przygotowane przez ósmoklasistów. Oczywiście prezentujemy tylko prace wyróżnione spośród wielu innych.

W związku z tym, że ubiegły rok został uznany Rokiem Ireny Sendlerowej, zamieszczamy również dostępne na stronach internetowych: https://sp-daszewice.pl/images/prezentacjairenasendler/PREZENTACJA--IRENA-SENDLEROWA.pdf oraz http://roksendlerowej.pl/wystawa/ przepiękne wystawyoraz linki do wzruszających rozmów z panią Ireną: http://roksendlerowej.pl/materialy/wideo/

 PRACE UCZNIÓW

     KALENDARIUM

      WYWIAD Z IRENĄ SENDLEROWĄ

       QUIZY O ŻYCIU IRENY SENDLEROWEJ

 PREZENTACJA

ALBUM 1

ALBUM 2

 KURIER DASZEWICKI

PLAKATY


ALBUM 3

ALBUMY

GAZETKA

PORTRETY

Archiwum wiadomości

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech