Welcome to SP Daszewice   Click to listen highlighted text! Welcome to SP Daszewice Powered By GSpeech

INFORMACJE DLA RODZICÓW   

 

 ROK SZKOLNY 2023/2024

 

 

 REKRUTACJA 2024/25

 

 

KOMUNIKAT   Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego

 

                             REKRUTACJA DO ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO           

plakat dwujęzyczność                                                                            

PREZENTACJA  ODDZIAŁU DWUJĘZYCZNEGO

 

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO SZKOŁY

 

REGULAMIN REKRUTACJI DO ODDZIAŁU  DWUJĘZYCZNEGO

 

  dokumenty do pobrania  znajdują się w zakładce  Szkoła Podstawowa - rekrutacja sp

 

Składanie wniosków w naborze do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych 

 

 Składanie wniosków w naborze do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 

                        

 drzwi otwarte

 

 


 

Warto przeczytać

Ciekawe wydarzenia

GIMNASTYKA DLA (NIEJEDNEGO) JĘZYKA O KLASACH DWUJĘZYCZNYCH W DASZEWICACH

GIMNASTYKA DLA (NIEJEDNEGO) JĘZYKA O KLASACH DWUJĘZYCZNYCH W DASZEWICACH

Published: marzec 31, 2019 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 6241

W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Daszewicach zostanie otwarta klasa dwujęzyczna, w której oprócz poszerzonego programu nauki języka, uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z elementami historii i biologii po angielsku.

           Otwarcie nowej klasy jest konsekwencją edukacji proeuropejskiej, która jest wdrażana w szkole już od wielu lat. To właśnie tutaj uczniowie mają szansę na uczestnictwo w zajęciach innowacji pedagogicznych w j. angielskim oraz w międzynarodowych projektach, współpracując z kolegami zza granicy. Uczniowie regularnie wyjeżdżają na wymiany międzynarodowe do Niemiec i Hiszpanii, ćwicząc komunikację praktyczną. Swoje umiejętności językowe doskonalą również podczas „Zielonych szkół” na Malcie i Wielkiej Brytanii. Nauczyciele i uczniowie są wspierani przez program „ English Teaching” finansowany przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności.

Przygotowując się do otwarcia klasy dwujęzycznej i tworząc nowe programy, nauczyciele korzystają ze szkoleń w Cambridge, Brighton, Dublinie, Wiedniu i Berlinie w ramach programu Erasmus plus z naciskiem na nauczanie metodą CLIL ( nauka języka obcego poprzez przyswajanie innych przedmiotów w tym języku). Nasi uczniowie z młodszych klas będą przygotowywać się do klas dwujęzycznych na dodatkowych zajęciach. Klasa dwujęzyczna zaś będzie miała lekcje języków obcych już w nowoczesnym laboratorium językowym, które zacznie funkcjonować w naszej szkole od września.

Mając świadomość wyjątkowości naszej oferty, pomimo kameralności i szkoły niewielkich rozmiarów, jesteśmy w stanie zaoferować również kilka miejsc w naszej innowacyjnej klasie dzieciom spoza obwodu. To prawda, że zgodnie z obowiązującą ustawą, do klas dwujęzycznych należy zdać test na predyspozycje językowe ( nie jest to egzamin z umiejętności językowych) i w takim przypadku pierwszeństwo będą miały dzieci z naszej szkoły. Jednak w związku z brakiem takiej oferty w najbliższej okolicy, mamy zgodę Gminy na przyjęcie również ambitnych dzieci spoza naszego rejonu. Zafascynowanych językiem i kulturą angielską uczniów zapraszamy do Daszewic.

Zaproszenie do wspólnej nauki skierowane jest do wszystkich dzieci, które chciałyby zdobywać wiedzę w naszej pięknie położonej placówce z europejskimi ambicjami, o ile pozwoli na to liczba miejsc. Podstawowym warunkiem przyjęcia do szkoły dla dzieci spoza obwodu, począwszy od klasy piątej, jest bowiem średnia na świadectwie promocyjnym, minimum 4,5, oraz co najmniej dobre zachowanie. Natomiast dla klas czwartych podstawę stanowić będzie analiza poziomu oceny opisowej dziecka, wyrażonej na świadectwie.

 

{gallery}klasadwujezyczna2019{/gallery}

Kulturalny Antykwariat w Daszewicach

Kulturalny Antykwariat w Daszewicach

Published: marzec 05, 2017 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 6116

               

 

24 lutego w zespole Szkół w Daszewicach odbyło się pierwsze spotkanie wieczornego klubu literacko - filmowego. Warsztaty klubu działają w ramach projektu “ Kulturalny Antykwariat” , dofinansowanego przez Burmistrza Gminy Mosina, organizowanego przez “Stowarzyszenie Ambitio” wraz z zespołem nauczycieli.

W ramach projektu zamierzamy przekonać młodzież do instytucji kulturalnych już nieco przez nich zapomnianych - kina, teatru, biblioteki, muzeum, a także rozwijać i poszerzać ich kompetencje językowe. Planujemy wizyty w teatrze, muzeum i kinie studyjnym oraz spotkania klubu filmowego raz w miesiącu.

Na spotkaniu, które było poświęcone twórczości Jane Austine, jej epoce i kulturze przełomu XVIII i XIX wieku, porównywano film z książką “ Rozważna i romantyczna” , zachwycano się kuchnia i modą dziewiętnastowieczną, poznawano realia życia młodzieży w tym okresie, dzięki świetnie przygotowanej prezentacji. Wszystko to przy filiżance gorącej i smacznej herbatki angielskiej w przyjaznej atmosferze. Następne spotkanie pod koniec marca - czytamy książkę pt.” P.S Kocham Cię” a potem spotykamy się w klubie. Zapraszamy

                               J. Barełkowska

 

{gallery}klubfilmowy{/gallery}

Bajkowo w naszej szkole

Bajkowo w naszej szkole

Published: listopad 05, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 2566
  5 listopada 2021, z okazji Dnia Postaci z Bajek,  nasza szkoła  była pełna  kolorowo przebranych
i uśmiechniętych uczniów. Wszyscy  z ogromną  radością  przenieśli się w świat fantazji i marzeń.

Dzień Postaci z Bajek jest świętem międzynarodowym, a wybrana data (5 listopada) nie jest przypadkowa.

Jest to dzień, w którym urodził się Walt Disney- twórca bajek znanych na całym świecie. 

 

{gallery}bajkowowszkole{/gallery}

Święto Niepodległości 11 listopada 2021

Święto Niepodległości 11 listopada 2021

Published: listopad 10, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 2201

W przeddzień obchodów Święta Odzyskania Niepodległości nasi uczniowie zjednoczyli się

w uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego.

Co prawda jedynie w przestrzeni klasowej, ale o godzinie 11:11 we wszystkich salach

zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Uroczyste wykonanie podkreślił galowy strój i godna postawa.

{gallery}11listopada21{/gallery}

"Odwiedziny naszego Patrona"

"Odwiedziny naszego Patrona"

Published: listopad 16, 2017 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 4983

        W listopadzie uczniowie z klasy IV, V i VI spotkali się z panem Włodzimierzem MarciniakiemKawalerem Orderu Uśmiechu. Nasz Gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej działalności na rzecz dzieci. Dowiedzieliśmy się, że założył pierwszą w Polsce świetlicę dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym. Miejce to stało się dla potrzebujących drugim domem – spędzali tam czas, odrabiali lekcje z pomocą wolontariuszy, organizowali gry i zabawy, wyjeżdżali na wspólne wycieczki i wakacje.

Nasi uczniowie obejrzeli także film o historii Orderu Uśmiechu i najbardziej znanych Kawalerach.

Pod koniec spotkania dzieci wzięły udział w konkursie z nagrodami, przygotowanym przez naszego Gościa. Spotkanie było bardzo ciekawe, a uczniowie lepiej poznali swojego Patrona.

Zapraszamy i czekamy na kolejne odwiedziny!

50-lecie Orderu Uśmiechu

50-lecie Orderu Uśmiechu

Published: maj 31, 2018 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 6114

23 maja 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w seminarium, poświęconym Wielkopolskim Kawalerom Orderu Uśmiechu. Uroczystość odbyła się na wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Wśród gości byli oczywiście nasi Patroni, m.in. p. E. Oses i K. Marciniak, a także Rzecznik Praw Dziecka - p. M. Michalak i ,, Superniania” D. Zawadzka.

Dzieci nie tylko spotkały się z Patronami Szkoły, ale też obejrzały piękną wystawę poświęconą Kawalerom z okazji 50-lecia Orderu Uśmiechu i zaprezentowały ciekawy program artystyczny dla wszystkich zgromadzonych w auli uniwersyteckiej.

 

{gallery}lecieorderu{/gallery}

8 listopada rozpoczęliśmy świętowanie niepodległości!

8 listopada rozpoczęliśmy świętowanie niepodległości!

Published: listopad 11, 2019 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 4384

W piątek, 8 listopada 2019, uczniowie klas IV-VIII zebrali się na holu szkoły, by wziąć udział w niezwykłej lekcji patriotycznej, do której każda klasa przygotowała się wzorowo. Z ogromnym zaangażowaniem klasy prezentowały postaci historyczne, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie z radością i entuzjazmem zaśpiewali pieśni legionowe i ułańskie. O godzinie 11.11 przystąpiliśmy do akcji ,, Szkoła do hymnu”. Cała szkoła zebrana na sali sportowej odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego.

Późnym popołudniem nasi uczniowie zaprosili mieszkańców Daszewic w muzyczną podróż od czasów zniewolenia, aż do odrodzenia się państwa polskiego. Spotkaliśmy się na wieczornicy, w świetlicy wiejskiej by, tym razem wspólnie z rodzicami, dziadkami oraz mieszkańcami wsi zaśpiewać pieśni patriotyczne. Podczas spektaklu zostały przedstawione teksty literackie ilustrujące trudną drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dzięki takiej lekcji patriotyzmu młode pokolenie ma okazję uświadomić sobie, że warto pamiętać o tych , dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

{gallery}dzienniepodleglosci2019{/gallery}

Bieg Motyli dla Hospicjum Palium 2021
Brytyjski powiew w Daszewicach

Brytyjski powiew w Daszewicach

Published: wrzesień 30, 2018 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5062

Nauczyciele i uczniowie w Daszewicach bardzo aktywnie przygotowują się do utworzenia klas dwujęzycznych, które urozmaicą proces nauczania w naszej szkole już od przyszłego roku . Jeszcze wiosną udało się pozyskać grant Erasmusa plus, w ramach którego nauczyciele językowcy odbywają kursy szkoleniowe na terenie całej Europy. W sierpniu zrealizowano już taki pierwszy wyjazd - nauczycielka języka angielskiego i historii uczestniczyła w kursie nauczania historii i kultury w j. angielskim w uniwersyteckim mieście Cambridge. Przed nami jeszcze kursy metodyczne i językowe w Berlinie, Wiedniu, Dublinie oraz w Brighton. Przygotowujemy też młodzież do wymian międzynarodowych, które odbędą się jeszcze tej jesieni.

Naszą wiedzą dzielimy się na co dzień - dlatego min. powstał dla naszych młodszych uczniów klub Big Bena - dodatkowych zajęć języka angielskiego.

Pani Joanna Barełkowska, która niedawno wróciła z wysp brytyjskich wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie nie tylko podczas lekcji j. angielskiego, ale i podczas innowacji i lekcji historii . Uczniowie byli pod wrażeniem zdjęć z British Museum, wzbogacających lekcje o starożytnych cywilizacjach, prezentacji z Trinity College, podczas zajęć historycznych o kulturze Renesansu i Henryku VIII. Nasi wychowankowie coraz częściej przejmują fascynacje kulturą anglosaską, dlatego mamy coraz więcej wspólnych planów i marzeń. Czy one się spełnią, wiosną to się okaże......

Co ciekawego w świetlicy szkolnej ?

Co ciekawego w świetlicy szkolnej ?

Published: listopad 26, 2017 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 6631

Na zajęciach w świetlicy szkolnej chętni uczniowie biorą udział w różnorodnych pracach plastycznych i manualnych. Dzieci wykonały wiele rysunków o tematyce jesiennej - były to drzewa ze starych puzzli, krajobrazy jesienne malowane farbami, drzewa techniką wycinanek i odrysowywania swoich dłoni. Jak spędzać czas w długie, jesienne wieczory? - często zadajemy to pytanie i właśnie, aby w domu się nie nudzić dzieci samodzielnie wykonały różne gry planszowe i logiczne. Jesienią warto sięgnąć również po zdrowe owoce i warzywa, pogadanka na ten temat zakończyła się pracą plastyczną „Smaki, które lubię”.

Dzieci bardzo lubią zajęcia z origami, na których doskonalą swoje umiejętności manualne. Wykonaliśmy już wiele różnych modeli m.in. kotki, pieski, misie itp. Większym projektem origami była karuzela, która składała się z dość skomplikowanych figur, ale z niewielką pomocą dzieci poradziły sobie świetnie. Zbliża się okres świąteczny, już czekamy na wykonanie Mikołajów, choinek, bombek i innych dekoracji… Wiele pracy przed nami  :)

Dorota Czerwik

 

{gallery}conowegowswietlicyszkolnej{/gallery}

Drzwi otwarte w szkole 2020

Drzwi otwarte w szkole 2020

Published: marzec 11, 2020 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 4012

{gallery}drzwiotwarte2020{/gallery}

Dzień Babci i Dziadka w zerówce

Dzień Babci i Dziadka w zerówce

Published: luty 21, 2019 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5291

 W dniu 18 lutego 2019  uczniowie klasy "0" wzięli udział w przedstawieniu pt. "Rzepka" przygotowanego z okazji  Święta Babci i Dziadka
Po niezwykle wzruszającym  występie, dzieci wręczyły upominki  swoim kochanym dziadkom i wszyscy razem udali się na słodki poczęstunek.🍰🧁
Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Baraniak i Pani Dorocie Liphardt za pracę włożoną w przygotowanie małych aktorów,  a dzieciom za wspaniały występ. 👏👏👏
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci , jak i dziadków.

Rodzice  klasy  0

{gallery}dzienbabcizerowka{/gallery}

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Published: styczeń 25, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 2722

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 w dniu 9 lutego w naszej szkole zostaną przeprowadzone w formule online  (stacjonarnej) zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w internecie oraz sposobom zabezpieczania swoich komputerów oraz danych osobowych.

W dniu 11 lutego 2021   odbyła się Konferencja Asów Internetu. Gościem honorowym na konferencji był znany i lubiany aktor Piotr Cyrwus.

Każda klasa na lekcji informatyki zmierzyła się z wyzwaniem związanym z bezpieczeństwem w intenecie. Zadania okazały się bardzo angażujące i zachęciły uczniów do rozwiązywania kolejnych.

                                                                              Remigiusz Niezgódka

asy internetu

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Published: listopad 29, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 2119

25 listopada, z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Pasowanie odbyło się oczywiście za pomocą książki. Były konkursy, zwiedzanie biblioteki i krótki kurs odnajdywania książek. A uczennice z klasy 7 przygotowały zajęcia, z misiem w roli głównej, dla swoich młodszych kolegów.

 

{gallery}pasowanieidzienmisia{/gallery}

Dzień relacji

Dzień relacji

Published: listopad 13, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 2159

9 listopada w naszej szkole skupiliśmy się na naszych relacjach. Uczniowie podczas „Dnia relacji” otrzymali losowe wyzwanie, któremu musieli sprostać, mieli też możliwość sprawdzenia się w pracy zespołowej. Podczas lekcji zwracaliśmy uwagę na to jak ważne dla naszego zdrowia psychicznego jest wsparcie przyjaciół, kolegów, koleżanek rodziny,a także ukochanych zwierzaków.Uczniowie mieli okazję napisać życzenia, pozdrowienia dla swojej klasy lub kolegów i koleżanek, które można odczytać na korytarzu. Dbajmy więc o nasze relacje, szanujmy siebie nawzajem.

Dziękuję klasie 7 a za pomoc w przygotowaniu tego dnia.

Aleksandra Antos, psycholog

 

{gallery}dzienrelacji{/gallery}

English-Teaching

English-Teaching

Published: październik 15, 2016 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 6841

 

Namiastka Malezji i Stanów Zjednoczonych w Daszewicach


Wraz z końcem listopada w Daszewicach czekała na uczniów kolejna atrakcja,  przygotowana w ramach zajęć programu “English Teaching”.
Do szkoły przyjechało dwóch native speaker’ów - tym razem goście pochodzili z  Chicago w USA i Malezji. Nasi uczniowie przyzwyczaili się już do gości mówiących w  języku angielskim i potrafią wykorzystać okazję, by praktycznie spożytkować wiedzę  nabytą na lekcjach języka angielskiego. Goście opowiadali nam o swoich miejscach  zamieszkania, ulubionych potrawach, zajęciach rówieśników. Ken, który pochodzi z  Malezji, przedstawił nam swój kraj i kulturę malezyjską, tak bardzo egzotyczną i   nieznaną w Polsce. Jak zawsze, poznaliśmy też nowe gry i zabawy językowe. Po   takich spotkaniach młodzież z Daszewic zawsze wykazuje większy entuzjazm i  motywację na lekcjach języków obcych.

{gallery}malezja{/gallery}

 

W dniach 1 - 6 października 2016 r. w Zespole Szkół w Daszewicach, dzięki współpracy z programem “English Teaching” i fundacją “Nida” gościliśmy Jamesa Neuenfeldta, Amerykanina, byłego ratownika medycznego i policjanta który poszukuje swoich przodków z terenów Wielkopolski i przyjeżdża jako Wolontariusz do uczniów z polskich szkół. Spotkanie z Jamesem było bardzo owocne - uczniowie młodsi mieli szansę na rozmowę, dowiedzieli się wiele o systemie edukacji w Stanach Zjednoczonych, o zainteresowaniach młodzieży amerykańskiej, o tym jak się żyje w Stanie Minesota, z którego pochodzi nasz gość. Gimnazjaliści dyskutowali z Panem Jamesem o nadchodzących wyborach i bieżącej sytuacji politycznej w jego kraju. Mieliśmy okazję pokazać Jamesowi nasz region - Rogalin, Kórnik, Poznań, Mosinę, czym był zachwycony, podobnie jak gościnnością wielkopolską. Dzięki temu, że zatrzymał się u nas na dłużej, odwiedził również i poprowadził zajęcia w dniach 5 i 6 października w Zespole Szkół  w Mosinie, gdzie został przywitany z entuzjazmem.
Po wizycie nasz Amerykanin, przysłał nam bardzo serdeczny list z podziękowaniami, ale też z wyrazami uznania dla umiejętności językowych naszych uczniów - szczególnie najstarszych gimnazjalistów i jednej z klas szóstych.
Była to już kolejna wizyta native speakera w Zespole Szkół w Daszewicach, wszystkie te spotkania bardzo poprawiają komunikację i świadomość językową wśród uczniowskiej społeczności, a jednocześnie uatrakcyjniają nasze pobyty w szkole. Czekamy z niecierpliwością na następne takie spotkania.

                                                                                                                                    J. Barełkowska

{gallery}englishteaching{/gallery}

Gry edukacyjne na angielskim

Gry edukacyjne na angielskim

Published: luty 17, 2020 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 3950

Na lekcjach językowych w naszej szkole wiele się  dzieje. Uczniowie mają zajęcia  w sali językowej, pracują z aplikacjami  takimi jak  Edpuzzle, Live Worksheets   czy Learning Apps.

Oto gry utworzone przez  uczniów klasy  4

 Home hangman by Jakub

Home crossword by Lena

Home racing by Julia

 Home  puzzle by Maks

Hangman by Amelia

Who wants to be a millionaire by Andrzej

 

 

 

oraz klasy  7

 Nature puzzle by Kinga

Nature hangman by Wiktoria

Vocabulary puzzle by Julia

Find nature  pairs by Zuzia

English grammar game by Wiktoria

Wordsearch by Nadia

Ile waży św. Mikołaj

Ile waży św. Mikołaj

Published: styczeń 02, 2019 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5850

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach   wzięli udział w akcji " Ile waży  św. Mikołaj".

Łącznie zebraliśmy 1094,94  zł, a wynik wagowy  to 100 kg. Nasza Szkoła zajęła 5 miejsce na 159 zgłoszonych szkól.

Bilon zostanie przeznaczony na stypendia Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Serdecznie  gratulujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

Dorota Liphadt

{gallery}ilewazymikolaj{/gallery}

 

Kartki dla Przyjaciół z DOP w Czapurach

Kartki dla Przyjaciół z DOP w Czapurach

Published: grudzień 21, 2020 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 2984

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice

Bardzo dziękujemy za przygotowanie pięknych kartek świątecznych dla naszych Przyjaciół z Domu Opieki Pielęgniarskiej w Czapurach. Nie zawiedliście nas i spisaliście się na medal.

Wasze życzenia sprawią radość tym, którzy nie mogą spędzać Świąt Bożego Narodzenia ze swoją rodziną, ale wiedzą, że całkiem blisko mają serdecznych przyjaciół.

Wszystkim zaangażowanym Uczniom i Rodzicom serdecznie dziękujemy.

Halina Kostecka, Anna Oziemkowska

{gallery}kartki2020{/gallery}

Lekcja angielskiego z wolontariuszami z Hiszpanii i Gruzji

Lekcja angielskiego z wolontariuszami z Hiszpanii i Gruzji

Published: marzec 31, 2019 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5332

Stwórz sobie Superbohatera…

W klasie gwar i zaciekawione spojrzenia skierowane w stronę tablicy. Właśnie weszli goście
i witają się po angielsku- to Hiszpan Alvaro i Gruzin Beka, wolontariusze z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty” w Poznaniu. Odwiedzili szkołę w Daszewicach, aby poprowadzić warsztaty dla klas IV i V na temat międzykulturowości. Już wstęp wzbudził zainteresowanie dzieci, które musiały odgadnąć na podstawie zabawnej słowno- rysunkowej autoprezentacji, kto jest kim spośród gości, czym się zajmuje i co lubi. Uczniowie mieli więc świetną okazję, żeby sprawdzić swoje językowe umiejętności w pozalekcyjnej sytuacji.

Zajęcia warsztatowe odbywały się w atmosferze współpracy i zabawy. Poszczególne grupy tworzyły plastyczne wizerunki własnych superbohaterów, wyposażając ich przy pomocy angielskich zwrotów w określone moce, niezwykłą historię, określały sprzymierzeńców i wrogów. Podsumowanie wspólnych wysiłków stanowiła prezentacja na forum, która wzbudziła wśród uczestników spotkania zarówno zaciekawienie i uznanie, jak i wybuchy radości. W czasie warsztatów dzieci nauczyły się ważnej rzeczy- superbohaterem można być każdego dnia…

                                                                                     Sylwia Wachowiak

{gallery}horyzonty{/gallery}

Lekcja plastyki w plenerze

Lekcja plastyki w plenerze

Published: maj 23, 2018 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5757

W dniu 21 maja 2018 r. uczniowie klas 7a, 7b, 7c, IIA, IIB i III  uczestniczyli w lekcji plenerowej, zorganizowanej przez panie: Annę Oziemkowską i Annę Skrzypczak. Młodzież wraz z opiekunkami wybrała się na pieszą wycieczkę do kościoła pw. Św. Jakuba Większego Apostoła w Głuszynie w celu naszkicowania węglem kreślarskim wybranego fragmentu budynku kościoła. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do pracy. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy w skupieniu tworzyli swoje dzieła, starając się możliwie dokładnie odwzorować mury kościoła na kartce papieru. W efekcie powstały bardzo ciekawe prace, które z pewnością znajdą swoje miejsce na wystawie w holu szkoły.

 

                                                                                                                   Anna Skrzypczak

{gallery}plener2018{/gallery}

Liczba PI w oczach uczniów

Liczba PI w oczach uczniów

Published: maj 08, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 3243

Z ogromną radością informuję, że jury w składzie: Pani Dyrektor K. Skrzypczak, p. L. Ratajczyk, p. A. Oziemkowska, p. S. Wachowiak oraz p. E.Belina wyłoniło zwycięzców w konkursie poświęconym Liczbie Pi. Prace oceniane były pod kątem związku z liczbą, kreatywności i pracochłonności. Na podium znalazły się:

1 miejsce- Marta Hejnowska, kl. 7b,

2 miejsce- Julia Maćkowiak, kl.4,

3 miejsce- Natasza Rutkowska, kl. 4.

Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Dziękuję wszystkim uczestnikom za piękne kompozycje i ciekawe pomysły.

                                                                      koordynator konkursu

                                                                              Ewa Belina

{gallery}liczbapi{/gallery}

Mały Inżynier 2021

Mały Inżynier 2021

Published: luty 25, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 2940

Mały inżynier - jakie powinien mieć cechy? Powinien być cierpliwy, wytrwały, sumienny i skupiony na celu.

Cechą inżyniera nie musi być ogromna wiedza, jeśli potrafi współpracować, planować i szukać rozwiązań napotkanych problemów za pomocą dostępnych środków.

Analiza zmieniających się warunków, obliczanie zasobów, szukanie rozwiązań problemów i konsultacje z partnerem w celu uzyskania najlepszych wyników. Pozornie to tylko gra planszowa, a jak wiele cech pomaga rozwinąć, wiele zjawisk można zobrazować przy pomocy planszy, kostki i pionków.

A przy całej tej nauce jest tyle zabawy i emocji, że żaden algorytm tego nie opisze ;)

Ewa Belina

 

{gallery}malyinzynier2021{/gallery}

Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki w naszej szkole

Published: grudzień 10, 2021 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 1872

{gallery}mikolajki21{/gallery}

Mikołajkowe spotkanie z Kawalerami Orderu Uśmiechu

Mikołajkowe spotkanie z Kawalerami Orderu Uśmiechu

Published: styczeń 01, 2018 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 4609

Dnia 6 grudnia 2017 r.  delegacja naszej szkoły uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu – świątecznym spotkaniu z Kawalerami Orderu Uśmiechu: Panią Elżbietą Bortkiewicz, Panem Lechem Konopińskim i Panem Włodzimierzem Marciniakiem. Uroczystość odbyła się   w restauracji Domu Żołnierza w Poznaniu. Jej organizatorami byli Kawalerowie i ich przyjaciele skupieni wokół Poznańskiego Klubu Kawalerów Orderu Uśmiechu, z jego przewodniczącym, Panem Włodzimierzem Marciniakiem, na czele.

Z prawdziwą przyjemnością wysłuchaliśmy fragmentów utworów znanego poety, satyryka Pana Lecha Konopińskiego i wspólnie z naszymi Patronami – przy dźwiękach gitary – pośpiewaliśmy kolędy. Była też wizyta gwiazdora z prezentami, pyszny poczęstunek, upominki, popisy wokalne naszych uczniów i pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy za zaproszenie      i możliwość udziału w tak ciekawym i ważnym dla naszej społeczności wydarzeniu.

 {gallery}spotkaniezkawalerami{/gallery}

Mobilne laboratorium

Mobilne laboratorium

Published: listopad 29, 2017 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5920

W październiku w szkole w Daszewicach odbyły się zajęcia laboratoryje w ramach warsztatów rozwijających pasje naukowe i przyrodnicze wśród uczniów. W zajęciach brali udział uczniowie z klas od IV do VI. Uczniowie m. in. rozwiązywali zagadki logiczne przy użyciu wiedzy naukowej. Przygotowano dla nich również szereg pokazów. Najciekawsze było, zdaniem uczniów ,wyjaśnienie zjawiska tworzenia się trąby powietrznej. Było to pierwsze takie spotkanie z cyklu zaplanowanego na ten rok szkolny. Kolejne już w styczniu.

{gallery}mobilnelaboratorium1{/gallery}

MOTYLI WOLONTARIAT W DASZEWICACH

MOTYLI WOLONTARIAT W DASZEWICACH

Published: marzec 31, 2019 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5819

W środę 13.03.2019 do szkoły w Daszewicach przyjechała jedna z naszych Patronek – pani Barbara Grochal. Pani Basia jest koordynatorką wolontariuszy przy poznańskim Hospicjum Palium i od lat wspiera w różnych działaniach młodych ludzi, którzy chcą bezinteresownie pomagać innym. Nasz gość opowiedział uczniom klas 5A i 5B o MOTYLIM WOLONTARIACIE. Kolorowy motyl jest znakiem rozpoznawczym wolontariatu hospicyjnego. Trafia on jako podziękowanie do tych, którzy wspierają poznańskie hospicjum. Nasi uczniowie w szkole mieli okazję malować piękne, różnobarwne motyle (również dzięki wsparciu Stowarzyszenia Ambitio), które częściowo zostały przekazane Hospicjum w Poznaniu.

Od kilku lat pierwszy Dzień Wiosny to kolejna okazja, aby wspólnie malować i rozdawać motyle. Jest to pomysł poznańskich wolontariuszy pod opieką Pani Basi Grochal. 21.marca motyle opanował Poznań. W Urzędzie Marszałkowskim i Urzędzie Wojewódzkim wolontariusze malowali motyle, a w Urzędzie Miasta - robili motyle skrzydła z kolorowych balonów. W południe wszyscy wolontariusze, również z naszej szkoły pod opieką p. H. Kosteckiej spotkali się na placu Wolności, gdzie wspólnie tańczyli, bawili się i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Po drodze dzieci i młodzież rozdawali w mieści kolorowe motyle, propagując ideę MOTYLEGO WOLONTARIATU.

Nawiązując do tej kilkuletniej tradycji uczniowie z klas 5A i 5B razem z paniami - J.Barełkowską, A. Oziemkowską i B. Biadasz i pojechali w Pierwszym Dniu Wiosny do Urzędu Miejskiego w Mosinie włączając się do akcji MOTYLEGO WOLONTARIATU. Dzieci przygotowywały motyle, zapraszając do wspólnego malowania Burmistrza Gminy Mosina – pana Przemysława Mielocha, Zastępcę Burmistrza – pana Adama Ejchorst oraz Sekretarza Gminy – panią Julię Olejniczak – Kowalską. Kolorowe motyle rozdawane również były mieszkańcom gminy na mosińskim rynku. W ten sposób uczniowie szkoły w Daszewicach rozpowszechniali ideę MOTYLEGO WOLONTARIATU wśród mosinian.

Anna Oziemkowska

{gallery}motyle2019{/gallery}

Noc w bibliotece

Noc w bibliotece

Published: listopad 29, 2017 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 5127

W maju 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. W ramach projektu biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach otrzymała środki finansowe na zakup książek. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o setki woluminów wartości 15 000 zł.

Jednym z licznych projektów realizowanych w szkole była Noc w bibliotece z książką „Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu” C. S. Lewisa. Dnia (a właściwie w nocy) 24 listopada 2017 r. o godzinie 20.00 uczniowie klas VIIc rozpoczęli udział w przedsięwzięciu. Szukanie skarbu, gra planszowa ,,W świecie Narnii”, spacer po ciemnych korytarzach szkoły o 2 w nocy oraz wysłuchanie mini audiobooków, nagranych przez uczniów klasy VIIc : Julkę ,Zosię i Nikodema to tylko niektóre atrakcje Nocy w bibliotece.

Poprzez wspólne przeżywanie tej nocnej przygody młodzież miała możliwość współpracy w grupie, umacniania koleżeńskich więzi oraz przełamywania różnorodnych barier. Spędzenie  nocy w bibliotece to okazja  poznania  innych form spędzania wolnego czasu i bycia współorganizatorami naprawdę  dobrej zabawy z książką.

{gallery}nocwbibliotece{/gallery}

 

 

 

Obchody 8 edycji Dnia Motyla

Obchody 8 edycji Dnia Motyla

Published: marzec 21, 2022 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 1736

21 marca 2022 uczniowie naszej szkoły z klas 5 i 6 uczestniczyli w obchodach 8 edycji Dnia Motyla, zorganizowanego przez Wolontariat Motyli działającego przy Hospicjum Palium w Poznaniu.

Najpierw na placu Kolegiackim tworzyliśmy kolorowe motylowe plakaty, promujące pomaganie i życzliwość. Następnie w barwnym korowodzie, rozdając motyle i ulotki hospicjum, przeszliśmy na plac Wolności w Poznaniu, gdzie spotkaliśmy wolontariuszy z innych szkół.

Na zakończenie wszyscy zatańczyliśmy Belgijkę.

 

{gallery}8motyliwolontariat{/gallery}

Palmy wielkanocne w Gminie Mosina

Palmy wielkanocne w Gminie Mosina

Published: kwiecień 04, 2020 Category: Ciekawe wydarzenia Hits: 3232

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do nadania świątecznego koloru naszej gminie!

https://www.facebook.com/events/1927572477373931/

W poprzednich latach palmy wielkanocne zdobiły rynek naszego miasta. W tym roku wirus pokrzyżował plany kolejnej wystawy.

Współcześnie palma wielkanocna jest postrzegana przede wszystkim jako element tradycji oraz dekoracja. Dawniej wierzono, że jeśli domownicy mają poświęconą palmę, nic złego im się nie stanie. Wierzono, że zachowa domowników w zdrowiu i otoczy spokojem.

Polskie palmy wielkanocne najczęściej przypominają pionowe, smukłe bukiety kwiatów. Według tradycji, palmowy bukiet powinien zawierać wierzbowe gałązki, które wiosną obsypane są baziami. Świąteczna palma musi zawierać także rośliny wiecznie zielone np.: gałązkę tui, świerku, bukszpanu, borówek leśnych lub cisu, ozdobione kolorowymi wstążeczkami.

Zbliżają się święta. Mosiński Ośrodek Kultury proponuje aby każdy z Was w swoich domach wykonał tradycyjną palmę wielkanocną a potem zamocował przed domem, na ogrodzeniu posesji, drzwiach lub w oknie  w taki sposób by była widoczna dla tych, którzy muszą jeździć codziennie do pracy, wykonywać nieraz trudne obowiązki. Możemy pokazać, że jesteśmy razem w tak trudnych dla nas wszystkich chwilach. Może trochę koloru ubarwi naszą dzisiejszą rzeczywistość.

Czekamy na zdjęcia Waszych prac. Prześlijcie je na adres e-mail: mok@kultura.gmina.pl

{gallery}palmywielkanocne{/gallery}

Konkursy i projekty

Gimnazjaliści działający przy Stowarzyszeniu Ambitio z Daszewic wyróżnieni w konkursie „ Poznański Wolontariusz roku 2016”

Gimnazjaliści działający przy Stowarzyszeniu Ambitio z Daszewic wyróżnieni w konkursie „ Poznański Wolontariusz roku 2016”

Published: styczeń 03, 2017 Category: Konkursy i projekty Hits: 6509

     Dnia 15 grudnia w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się niezwykle uroczysta Gala XVII edycji konkursu Poznański Wolontariusz Roku. Właśnie na tej uroczystości młodzi wolontariusze ze Stowarzyszenia otrzymali jedno z dwóch wyróżnień w konkursie „Poznański Wolontariusz roku 2016” w kategorii wolontariat grupowy. Stowarzyszenie „Ambitio” to organizacja z Daszewic działająca społecznie na rzecz dzieci i młodzieży wielkopolskiej, jest znana z wielu inicjatyw min. półkolonii, projektów edukacyjnych, popularyzacji idei wolontariatu wśród młodzieży. Młodzi wolontariusze, wśród których wielu wywodzi się z Gimnazjum w Daszewicach, zaimponowali komisji konkursowej swoją aktywnością i zaangażowaniem.  

                                            Gratulujemy sukcesu i wyróżnienia, ale przede wszystkim ogromnego serca!

                                                                                                      Joanna Barełkowska

 

{gallery}ambitiowyroznione{/gallery}

Mistrz Tabliczki Mnożenia

Mistrz Tabliczki Mnożenia

Published: marzec 19, 2017 Category: Konkursy i projekty Hits: 5334

10 marca w Zespole Szkół w Mosinie odbył się IV Gminny Konkurs Matematyczny – Mistrz Tabliczki Mnożenia.

Naszą szkołę reprezentowała Julia Stasikowska z kl. VI a, Wiktoria Wachowiak z kl. V oraz Michał Dominiak z kl. IV.

Uczniowie na każdym poziomie mieli do rozwiązania po 70 przykładów tabliczki mnożenia w tempie wolnym, średnim i szybkim.

Bezbłędny okazał się nasz uczeń Michał Dominiak zdobywając I miejsce w kategorii klas IV.

Gratulujemy sukcesu!

Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach

Mistrzostwa Gminy Mosina w szachach i warcabach

Published: październik 20, 2019 Category: Konkursy i projekty Hits: 4936

W dniu 9 października 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w drużynowych szachach i warcabach indywidualnych dziewcząt i chłopców.
Równolegle przeprowadzono Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży (rocznik 2005 i 2006) w obu konkurencjach.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
XXI IGRZYSKA DZIECI – DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH
I miejsce: SP w Daszewicach (Julian Dunst, Wiktor Niemczal, Igor Tysowski, Zofia Hahnel)
II miejsce: SP nr 2 w Mosine
III miejsce: SP w Rogalinku
XXI IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH
I miejsce: SP nr 2 w Mosine
II miejsce: SP w Daszewicach (Ignacy Bendlewski, Alicja Barełkowska, Wojciech Kulwicki)
III miejsce: SP w Rogalinku

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM
OBIE NASZE DRUŻYNY PRZESZŁY DO UDZIAŁU W MISTRZOSTWACH POWIATOWYCH

 

Sylwia  Wachowiak

 

{gallery}mistrzszachy2019{/gallery}

"Wpisani w historię"

"Wpisani w historię"

Published: luty 17, 2014 Category: Konkursy i projekty Hits: 5992

 

 

 

4 listopada w Kórniku odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wpisani w historię". W tym roku tematem była interpretacja  prozy Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała Aleksadra Joachimiak z klasy piątej (SP)  i Szymon Kubiak z klasy trzeciej (Gimazjum). Młodym recytatorom gratulujemy talentu i odwagi.

"Wszystkie Kolory Świata" w Zespole Szkół w Daszewicach

"Wszystkie Kolory Świata" w Zespole Szkół w Daszewicach

Published: marzec 04, 2017 Category: Konkursy i projekty Hits: 6264

Zespół Szkół w Daszewicach już po raz drugi przystąpił do projektu edukacyjnego "Wszystkie Kolory Świata", opracowanego i przygotowanego przez Stowarzyszenie Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. W ramach akcji uczniowie uszyli specjalne charytatywne laleczki, będące symbolem pomocy udzielonej rówieśnikom mieszkającym w biednych krajach. W tym roku akcja ma na celu pomoc cierpiącym dzieciom w Angoli.

Szczególnie chętnie udział w tym przedsięwzięciu wzięli najmłodsi uczniowie z klas I-III, którzy licznie przybywali po wykroje laleczek i ich akty urodzenia. W niedługim czasie u koordynatora projektu zaczęły pojawiać się pierwsze laleczki - każda kolejna - bardziej kolorowa i oryginalna. Wszystkie posiadały swoje imię, kraj, z którego pochodzą oraz hobby. Ostatecznie powstały 24 przepiękne lale, a wśród nich: Eskimoska, Japonka, trzy Murzynki (w tym jedna z dzieckiem), motocyklistka, postacie bajkowe - Czarownica, Elza, Lisica, pani Mikołajowa, gadająca laleczka i inne.

Na początku stycznia zorganizowaliśmy w holu szkoły wystawę wszystkich laleczek. Cała społeczność szkolna mogła podziwiać te wspaniałe dzieła sztuki. W dniu 16 stycznia odbył się konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę, podczas którego uczniowie mieli zadanie wybrać spośród wszystkich tę, która była dla nich najpiękniejsza i najbardziej oryginalna. Głosowanie odbyło się na specjalnie przygotowanych kartach. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wynik. Ostatecznie zwyciężyła laleczka Zosi Kowalskiej z klasy VI, która uszyła Elzę - bohaterkę bajki "Kraina lodu". Weźmie ona udział w konkursie UNICEF na najbardziej oryginalną laleczkę.

Prawie wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie zaopiekowali się własnoręcznie wykonanymi laleczkami i chętnie przekazali darowiznę, chcąc wspomóc dzieci z Angoli. Pozostałe laleczki także cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie udało nam się pozyskać opiekunów dla wszystkich laleczek i zebraliśmy kwotę 1000 zł, która została wpłacona na konto UNICEF na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli.


                                                                               Anna Skrzypczak

 

{gallery}koloryswiata2017{/gallery}

„Historyczny sukces ucznia z Gimnazjum z Daszewic”

„Historyczny sukces ucznia z Gimnazjum z Daszewic”

Published: styczeń 03, 2017 Category: Konkursy i projekty Hits: 5972

16 grudnia uczniowie z naszej szkoły brali udział w kolejnym etapie „Wojewódzkiego Konkursu Historycznego” w Luboniu. Jeden z naszych uczniów - Filip Knoll odniósł olbrzymi sukces, kwalifikując się do ścisłego finału. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Filipa w marcu, kiedy odbędzie się rozgrywka finałowa wśród najlepszych w województwie.

                                                 J. Barełkowska

Baśniowa rodzina w obiektywie

Baśniowa rodzina w obiektywie

Published: listopad 01, 2021 Category: Konkursy i projekty Hits: 2079

W październiku nasza szkolna biblioteka zorganizowała konkurs pt.: „Baśniowa rodzina w obiektywie”. Oto zwycięzcy naszego konkursu.
Gratulujemy i życzymy wspaniałych przeżyć w parku trampolin "Fly Park", podczas realizacji nagrody.

{gallery}basniowarodzina{/gallery}

BohaterOn

BohaterOn

Published: listopad 13, 2020 Category: Konkursy i projekty Hits: 3108

Uczniowie klasy VIII B naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji – „BohaterON w Twojej szkole”.

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Częścią akcji jest „Wysyłka kartek w szkole”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, laurek i listów z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach dotyczących Powstania Warszawskiego, poznali różnych bohaterów powstania, a także przygotowali piękna kartkę, która została przekazana Pani Wandzie Traczyk – Stawskiej uczestniczce Powstania Warszawskiego.

 

 

Drużynowe Mistrzostwa w Szachach

Drużynowe Mistrzostwa w Szachach

Published: październik 08, 2021 Category: Konkursy i projekty Hits: 1362

 

13 października 2021  uczniowie naszej szkoły wywalczyli drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Drużynowych Szachach organizowanych w OAZA w Kórniku    

       🥈🏆🎗

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - kl. 7-8 , nasi uczniowie zajęli druga lokatę   grając w składzie:

Jagoda Górczak, Wiktor Niemczal, Julian Dunst i Jan Przybyłowicz. Wszyscy z klasy 8b.

Wygrała SP Lusowo, 2 - SP Daszewice, 3 - SP Radzewo

Dzięki temu wynikowi nasza drużyna awansowała do etapu wojewódzkiego.  

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !  

        👍🙂 🥈🏆🎗

 

 

 

Dnia 8 października 2021  uczniowie naszej szkoły wywalczyli pierwsze i drugie miejsce w Gminnych Drużynowych Mistrzostwach w Szachach

organizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie🏆🥇🥈💪 ♟♟♟

W Igrzyskach Dzieci - przedstawiciele klas 4-6 zajęli  2 miejsce , a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  z klas  7-8 , nasi uczniowie zajęli pierwszą lokatę💪👏

   Nasi gminni vice-mistrzowie w klasach 4-6 to:

Borys Gendera i Wojciech Górecki z klasy 4b,

Jagoda Szczerba i Piotr Piechocki z klasy 5.

Natomiast starsi - Mistrzowie Gminy w Szachach to:

 Jagoda Górczak, Wiktor Niemczal, Julian Dunst i Jan Przybyłowicz   klasa  8b.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

na etapie powiatowym!

{gallery}21szachy{/gallery}

Dyktando dla leworęcznych

Dyktando dla leworęcznych

Published: luty 17, 2014 Category: Konkursy i projekty Hits: 5732

 

 

13 listopada 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Mosinie odbyło się VI Gminne Dyktando dla Leworęcznych. W Finale Gminnym wzięli udział również nasi uczniowie (Anna Antos - klasa II gimnazjum, Wojciech Kulwicki kl. V sp).

Finał Konkursu „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”

Finał Konkursu „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”

Published: luty 28, 2020 Category: Konkursy i projekty Hits: 4261

 

Zakończył się konkurs historyczny dla szkół prowadzonych przez Gminę Mosina – „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”, ogłoszony przez Burmistrza Gminy Mosina.  Do udziału w nim zgłosiły się wszystkie szkoły w gminie Mosina.

W pierwszym, konkursowym etapie, szkoły opracowały strony internetowe lub zakładki na własnych stronach, prezentując swojego bohatera wybranego w drodze losowania. Są to: Piotr Skarga, Paweł Włodkowic, Józef Struś, Jakub Krauthofer-Krotowski, Kazimierz Twardowski, Józef Dowbor-Muśnicki, Witold Pilecki, Jan Zamoyski, Irena Sendlerowa. Postaci te z kolei, wybrane z zostały z propozycji nadesłanych przez nauczycieli historii naszych szkół i samego organizatora.

Komisja konkursowa obradująca w składzie: prof. UAM dr hab. Krzysztof Kaczmarek – historyk,  a także Jacek Szeszuła – historyk, Joanna Nowaczyk – historyk, koordynator ds. obsługi mediów Urzędu Miejskiego w Mosinie, Anna Balcerek-Kałek – kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego w Mosinie, Agata Lubowicka – zastępca kierownika Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Mosinie, dokonała rozstrzygnięcia I etapu konkursu w dwóch klasyfikacjach:  w plebiscycie za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook – na podstawie liczby uzyskanych polubieni w przeliczeniu na jednego ucznia danej szkoły oraz na podstawie oceny merytorycznej stron, w której brano pod różne kryteria: zakres merytoryczny treści (stopień wyczerpania tematu), stopień trudności przedstawienia postaci, bogactwo źródeł, walor edukacyjny, atrakcyjność form przekazu, estetykę wizualną, zaangażowanie uczniów, dostępność treści – nawigację na stronie.   

Oto laureaci I etapu konkursu i przyznane nagrody rzeczowe:

W plebiscycie za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook Gminy Mosina:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Daszewicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – strona poświęcona Irenie Sendlerowej (nagroda: ekran projekcyjny duży )

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Pecnej – strona poświęcona Piotrowi Skardze (nagroda: ekran projekcyjny średni)

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Czapurach im. Arkadego Fiedlera – strona poświęcona Kazimierzowi Twardowskiemu (nagroda: ekran projekcyjny mały)

Na podstawie oceny merytorycznej dokonanej przez komisję konkursową:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie – strona poświęcona Janowi Zamoyskiemu, (nagroda: rzutnik)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Daszewicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu – strona poświęcona Irenie Sendlerowej, (nagroda: aparat fotograficzny)

III miejsce ex aequo:  Szkoła Podstawowa w Czapurach im. Arkadego Fiedlera – strona poświęcona Kazimierzowi Twardowskiemu oraz Szkoła Podstawowa im. Pod Lipami w Krosinku – strona poświęcona Pawłowi Włodkowicowi (nagroda: odtwarzacz CD)

II etap konkursu „Wielcy Polacy – jesteśmy z nich dumni”

II etap konkursu – turniej wiedzy na temat bohaterów konkursu, odbył się w piątek 28 lutego 2020 r. w Sali Reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury. W turnieju rywalizowały ze sobą 3-osobowe drużyny uczniów reprezentujące każdą ze szkół.

Mamy zaszczyt ogłosić, że nasza szkoła zajęła I miejsce również w tym turnieju ! Nasi uczniowie : Julia Wiatrowska kl. 7B, Julian Dunst kl. 6B oraz Krzysztof Matkowski kl. 6B wykazali się ogromną wiedzą na temat wszystkich bohaterów.

Szkoły w ramach konkursu organizują także na swoim terenie „Dzień Bohatera” .

Dziękujemy wszystkim , którzy angażowali się w różne etapy tego konkursu.

Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych uczniów !

Gminny Turniej Szachowy 2018

Gminny Turniej Szachowy 2018

Published: wrzesień 02, 2018 Category: Konkursy i projekty Hits: 5143

12 czerwca 2018 r.  w naszej szkole odbył się   Gminny Turniej Szachowy, jak co roku - na zakończenie lubianych przez uczniów zajęć szachowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Ambitio. W kategorii wiekowej klas I-III czołówka to uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Mikulski z klasy II, miejsce drugie i trzecie odpowiednio Stanisław Kujawa i Piotr Piechocki,  z klasy I. W kategorii wiekowej dla  klas IV-VI zwyciężył Piotr Kamola z SP nr 2 z Puszczykowa, drugie miejsce zajął Julian Dunst z klasy IVa (SP Daszewice), a trzecie  Kacper Kaczmarek z SP z Czapur.

Wszystkim uczestnikom Turnieju gratulujemy i zapraszamy na zajęcia szachowe w nowym roku szkolnym!

{gallery}szachy2018{/gallery}

GMINNY TURNIEJ SZACHOWY 2019

GMINNY TURNIEJ SZACHOWY 2019

Published: lipiec 01, 2019 Category: Konkursy i projekty Hits: 4762

7 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Daszewicach odbył się w doroczny gminny Turniej Szachowy, który jest zwieńczeniem całorocznych treningów odbywających się pod kierunkiem pana Kazimierza Małkowskiego. Zarówno zajęcia, jak i sam turniej, organizowane są przez działające przy naszej szkole Stowarzyszenie AMBITIO.

                W tym roku Turniej odbywał się w dwu kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 1-3 oraz dla uczniów klas 4-8.

                W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 3 – Andrzej Mikulski. Drugie miejsce zajął Wojciech Górecki (klasa 1b), trzecie miejsce – Adam Bykowicz (klasa 2). Wszyscy trzej chłopcy są uczniami naszej szkoły.

                W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce wywalczył Julian Dunst (SP Daszewice), drugie miejsce zdobył Filip Bydałek (SP w Krośnie), a trzecie Piotr Kamola (SP nr 2 w Puszczykowie).

                Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na zajęcia w kolejnym roku szkolnym!

I miejsce w konkursie wiedzy o UE

I miejsce w konkursie wiedzy o UE

Published: luty 09, 2018 Category: Konkursy i projekty Hits: 6260

W piątek 26 stycznia 2018 roku czworo uczniów III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach wzięło udział w IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt. „Polska w Unii Europejskiej” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Miasta Poznania i powiatu poznańskiego, organizowanym przez Zespół Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a jego celem było przybliżenie młodzieży tematyki związanej z Unia Europejską, kształtowanie postaw obywatelskich, promowanie wartości demokratycznych oraz praw człowieka i obywatela w Unii Europejskiej.

Patronat nad konkursem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, a nagrodą główną w konkursie był wyjazd do Parlamentu Europejskiego dla dwóch najlepszych uczniów wraz z opiekunami.

 

Karol Nowicki, uczeń naszej szkoły, zajął I miejsce w konkursie i w czerwcu wyjedzie do Brukseli do Parlamentu Europejskiego.

Pozostali nasi uczniowie zajęli również wysokie lokaty (m. in Amelia Czerwik - 5 miejsce, Alicja Skaba – miejsce 8).

Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły, a szczególnie Karolowi i Pani Ani Oziemkowskiej.

{gallery}konkursue{/gallery}

Jesienna zaduma

Jesienna zaduma

Published: listopad 29, 2016 Category: Konkursy i projekty Hits: 4498

 

 

15 listopada br. odbyły się eliminacje gminne w powiatowym konkursie młodych recytatorów  "Jesienna Zaduma".

Naszą szkołę reprezentowały: - Maja Adamczak  z klasy drugiej SP i Laura Otto z klasy szóstej SP, która zdobyła  II miejsce. Uczestniczkom gratulujemy talentu i dziękujemy za zaangażowanie.

Konkurs ,, Maszyna 2200"

Konkurs ,, Maszyna 2200"

Published: marzec 10, 2022 Category: Konkursy i projekty Hits: 1752

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez firmę „Strima”pt. „Maszyna 2200”.

Dzieci przelały na papier niesamowite pomysły i pobudziły swoją wyobraźnię.

Czekamy na wyniki, gdyż nagrody są bardzo atrakcyjne.

Koordynatorami konkursu jest D. Liphardt i K. Baraniak

{gallery}strima{/gallery}

Laureaci Gminnego Dyktanda dla Leworęcznych

Laureaci Gminnego Dyktanda dla Leworęcznych

Published: listopad 28, 2018 Category: Konkursy i projekty Hits: 5858

 Już od 9 lat Mosińska Biblioteka Publiczna  organizuje   specjalne dyktando.  Dzieci przyjeżdżają  z całej gminy Mosina, a dyktando zostało podzielone  na trzy grupy wiekowe. W skład Jury weszły emerytowane polonistki: Pani  Janina Kasprzyk, Pani Małgorzata Kaptur i Pani Balbina Tarczyńska . W trakcie poprawiania prac dzieci mogły uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach dla leworęcznych prowadzonych przez pracowników wydziału psychologii UAM  Panią dr Agnieszkę Nowik i  Macieja Rasia. Miłym przerywnikiem były także gry kreatywne dla dzieci. Jesteśmy dumni , iż  w kategorii  klas IV - VI Mistrzem  Ortografii został Arek Brogul z klasy VI , a Zosia Orlikowska z klasy VB otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy !

 

{gallery}dyktando2018{/gallery}

 

 

 

Mistrzostwa Gminy Mosina w koszykówce chłopców

Mistrzostwa Gminy Mosina w koszykówce chłopców

Published: marzec 02, 2022 Category: Konkursy i projekty Hits: 1792

Dnia 2 marca 2022 uczniowie naszej szkoły wywalczyli trzecie miejsce w Mistrzostwach Gminy Mosina w koszykówce chłopców - Igrzyska Dzieci 2009 i młodszych, organizowanych przez OSiR w Mosinie.

Pierwsze miejsce zajęła  SP Krosno,

2 m. SP Rogalinek,

3 m. SP Daszewice.

Naszą szkołę reprezentowali :

Aleks Konarski, Filip Pozorski, Andrzej Mikulski, Wiktor Steier z kl 6, Adam Bykowicz , Olaf Rochna, Ksawery Hahnel, Piotr Piechocki z kl. 5 i Borys Gendera, Oliwier Kołt z kl. 4.

Brawa dla naszych koszykarzy

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

{gallery}2022koszykowka{/gallery}

Nasz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Nasz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Published: luty 06, 2021 Category: Konkursy i projekty Hits: 2387

Za nami 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu, które 31 stycznia 2021, zjednoczyło ludzi w Polsce i na świecie, nie mogło nas zabraknąć! Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy nieprzerwanie od 2003 r. Ci, spośród nas, którzy w tym roku grali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy musieli zmobilizować rodziców, by zgłosili ich do Sztabu jako wolontariuszy.

Udało się! Wszyscy chętni zostali przyjęci i mogli wziąć udział w graniu. Pomimo nie najlepszej aury oraz trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 spotkaliśmy się z życzliwością osób wśród, których kwestowaliśmy.

Udało nam się zebrać 6552,00 złote.

Wszystkim, którzy wsparli nasz udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dziękujemy.

 

{gallery}wosp2021{/gallery}

Opatrunek na ratunek

Opatrunek na ratunek

Published: październik 28, 2019 Category: Konkursy i projekty Hits: 3960

W październiku Szkolne Koło Caritas zbierało opatrunki, plastry oraz gazy dla lekarzy przebywających na misjach w Afryce.

Dziękujemy za ogromną pomoc i wsparcie.

Półfinał Międzygminnego Konkursu „ Obycie umila życie”

Półfinał Międzygminnego Konkursu „ Obycie umila życie”

Published: kwiecień 11, 2017 Category: Konkursy i projekty Hits: 5498

Dnia 22 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Daszewicach odbył się półfinał Międzygminnego Konkursu „ Obycie umila życie”. Wzięło w nim udział 8 szkół podstawowych i 5 gimnazjów z terenu gminy Mosina.

Zawodnicy rozwiązywali testy, których pytania dotyczyły zagadnień związanych z zasadami savoir vivre.

Prace oceniało jury pod przewodnictwem Pani Barbary Surmy.

W kategorii szkół podstawowych najlepsze okazały się drużyny:

1 miejsce - SP w Daszewicach

2 miejsce - SP nr1 w Mosinie

3 miejsce - SP w Czapurach

W kategorii gimnazjów:

1 miejsce - Gimnazjum w Rogalinie

2 miejsce - Gimnazjum nr 1 w Mosinie

3 miejsce - Gimnazjum w Daszewicach

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

Drużyny SP w Daszewicach i Gimnazjum w Rogalinie będą reprezentowały Gminę Mosina w finale konkursu, który odbędzie się 8 maja w Hotelu Park w Poznaniu.

{gallery}obyciepolfinal2017{/gallery}

Program ,,Otwarta Firma"

Program ,,Otwarta Firma"

Published: grudzień 14, 2016 Category: Konkursy i projekty Hits: 5346

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiebiorców do udziału w programie Otwarta Firma, realizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zespól Szkół w Daszewicach uczestniczył w tym największym na świecie wydarzeniu promującycm przedsiębiorcze postawy i inicjatywy dzieci i młodzieży. Dzięki uprzejmości lokalnych właścicieli firm w dniach od 14 do 18 listopada 2016r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w interesujących spotkaniach w różnych zakładach pracy, funkcjonujących w pobliżu naszej szkoły. Dzieci z młodszych klas mogły bliżej przyjrzeć się pracy sprzedawcy, fryzjera i krawcowej, dzięki czemu poznały ciekawe zawody w miejscu pracy. Natomiast starsi uczniowie poznali zasady działania przedsiębiorstwa, a także wymagania pracodawców wobec swoich przyszłych pracowników. Mogli zgłębić tajniki pracy ślusarza oraz stolarza, tym samym z bliska przyjrzeć się maszynom wykorzystywanym w zakładzie. Ponadto odwiedzili także przedsiębiorstwo z artykułami i sprzętem ogrodniczym. Z pewnością udział w projekcie pomoże uczniom w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przedsiębiorcom uczestniczącym w programie za możliwość jego realizacji.

                                                                                                                Aleksandra Antos, Anna Skrzypczak

 

{gallery}otwartafirma{/gallery}

Program Bezpieczna +

Program Bezpieczna +

Published: listopad 02, 2016 Category: Konkursy i projekty Hits: 4283

W tym roku nasza szkoła realizuje projekt „Młodzi mediatorzy” , w ramach rządowego programu Bezpieczna +.

Główną ideą projektu jest wdrożenie programu mediacji rówieśniczych w gimnazjum w późniejszym okresie, także w szkole podstawowej. Mediacje to dochodzenie do porozumienia dwóch skonfliktowanych stron z ich aktywnym udziale w obecności i z pomocą bezstronnego mediatora. Chcemy, by w szkole spory rówieśnicze (poza szczególnymi wyjątkami) rozwiązywane były przez samych uczniów i wybranych spośród rówieśników mediatorów, wyposażonych podczas szkoleń w odpowiednie umiejętności.


Przygotowując społeczność szkolną do wprowadzenia mediacji jako sposobu radzenia sobie z sytuacją konfliktową w październiku odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej prowadzone przez pana Marcelego Kwaśniewskiego – prezesa Europejskiego Centrum Mediacji, a także warsztaty dla wszystkich uczniów szkoły gimnazjalnej. Przed nami w najbliższym czasie wybór szkolnych mediatorów i ich wyszkolenie. Wkrótce będziemy informować o kolejnych działaniach w ramach projektu.

Koordynator projektu
Aleksandra Antos - psycholog

Projekt ,, Od grosika do złotówki"

Projekt ,, Od grosika do złotówki"

Published: styczeń 01, 2018 Category: Konkursy i projekty Hits: 5020

„Od grosika do złotówki" to partnerski projekt edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji Warszawski Instytut Bankowości i Union Investment TFI. Projekt został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Finansów.
Program adresowany jest do uczniów klas drugich szkoły podstawowej (którzy kontynuują działania w klasie trzeciej) oraz ich rodziców i wychowawców. Realizacja projektu trwa 10 miesięcy (rozpoczyna się w grudniu 2017r. a kończy w grudniu 2018r.).

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Wdrażanie programu jest również podstawą do wspólnych działań rodziców i nauczycieli w trosce o bezpieczeństwo i rozwój edukacji finansowej dziecka.

A. Skrzypczak

{gallery}odgrosikadozlotowki{/gallery}

Projekt "Wielkopolska -Małopolska"

Projekt "Wielkopolska -Małopolska"

Published: październik 15, 2016 Category: Konkursy i projekty Hits: 3887

Gimnazjaliści z Daszewic i małopolskiej Brzeźnicy znaleźli sposób jak nie narażając rodziców na wielkie koszty zwiedzić i poznać inny region Polski. W zeszłym roku nasi uczniowie mieli zorganizowany przez kolegów z Brzeźnicy wyjazd do Małopolski ( zwiedzili wtedy Kraków, Brzeźnicę, Energylandię, Wieliczkę i Oświęcim).
W ramach rewanżu i kontynuacji projektu pod koniec września 2016 do Wielkopolski przybyła grupa z Brzeźnicy. Pracy było wiele, trzeba było wyszukać ciekawe obiekty i informacje o nich, znaleźć noclegi, zarezerwować bilety i transport, stworzyć własne ulotki opisujace okolice, podliczyć budżety. Uczniom sekundowali rodzice i wychowawcy, odpowiadajacy za ostateczny harmonogram i budżet przedsięwzięć. Trzeba przyznać, że na tym etapie jakby przy okazji, gimnazjaliści poszezrzyli wiedzę o swojej okolicy.
Młodzież daszewicka przygotowała dla nich zwiedzanie Poznania, Szlaku piastowskiego- Biskupina - Gniezna - Ostrowa Lednickiego, Pałaców w Kórniku i Rogalinie. Zgodnie z tradycją zorganizowano warsztaty w języku angielskim: zajęcia plastyczne decoupagu i warsztaty historyczno - językowe w ICHOCIE . Dużo radości przyniosło poznawanie gwary poznańskiej w muzeum rogala i “Blubrach poznańskich”, oraz spędzenie wspólnego popołudnia przy “pyrach z gzikiem” przygotowanych przez młodzież wielkopolską. Wycieczki organizowane przez samą młodzież były czymś więcej niż samym zwiedzaniem, oddawały specyfikę i ducha regionu, pokazywały Wielkopolskę i Małopolskę widzianą oczami gimnazjalistów.
Opisywany projekt nie mógłby się udać, gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli obu szkół, oraz wsparcie Stowarzyszenia “Ambitio” i dofinansowanie gminy i Fundacji WBK. Najważniejsze są jednak wspomnienia i wiedza, które pozostaną uczniom dzięki wizytom, ale też przekonanie, że świat można poznawać nawet wtedy, gdy ma się ograniczone środki finansowe. Nawiązane przyjaźnie będą owocowały w nastepnych latach, nauczyciele mają pomysły na kontynuacje projektu i dalszą współpracę pomiędzy Daszewicami a Brzeźnicą..

J. Barełkowska

[gallery columns="3" filter="no"] [gallery_item tag="" src="/images/projekt_W-M_1.jpg"/][gallery_item tag="" src="/images/projekt_W-M_2.jpg"/][gallery_item tag="" src="/images/projekt_W-M_4.jpg"/][gallery_item tag="" src="/images/projekt_W-M_5.jpg"/][gallery_item tag="" src="/images/projekt_W-M_6.jpg"/][gallery_item tag="" src="/images/projekt_W-M_7.jpg"/][gallery]

Projekt czytelniczo-kulturalny SŁOWODZIEJ

Projekt czytelniczo-kulturalny SŁOWODZIEJ

Published: listopad 13, 2020 Category: Konkursy i projekty Hits: 2828

W październiku uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swoich sił w Wojewódzkich Konkursach: Literackim BaśnioBranie i Plastycznym FarBoBajanie, które są elementami projektu czytelniczo-kulturalnego Słowodziej Fundacji AITWAR.

 Można było zatem zmierzyć się w pisaniu baśni o tematyce słowiańskiej, wykonaniu ilustracji do jednego ze słowiańskich opowiadań czy też wziąć udział w projekcie bibliotecznym ,, Zaczytana przerwa”.

Z ogromną radością informujemy , że Jury w składzie: Łukasz Wierzbicki, Patryk Borowiak oraz Maciej Czernecki uhonorowało wyróżnieniem pracę ,,Las w mroku’’ , której autorką jest Wiktoria Bekalarek uczennica klasy 8B .

Bardzo ucieszyło nas, że 29 uczniów postanowiło wykorzystać swój talent plastyczny do zilustrowania baśni słowiańskiej w FarboBajaniu. Wraz z końcem października najpiękniejsze prace zostały wysłane do organizatorów . 

Natasza Rutkowska -uczennica klasy 4 zdobyła III miejsce , a Karolina Sezonowicz klasa 3B - wyróżnienie w konkursie plastycznym FarboBajanie.

Gratulujemy !

QUIZY O ŻYCIU IRENY SENDLEROWEJ

QUIZY O ŻYCIU IRENY SENDLEROWEJ

Published: listopad 30, 2019 Category: Konkursy i projekty Hits: 3701

{gallery}qr{/gallery}

Razem otulmy Afganistan

Razem otulmy Afganistan

Published: styczeń 15, 2019 Category: Konkursy i projekty Hits: 4714

         Od 5 lat p. Dorota Liphardt – katechetka w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach - prowadzi bezpłatne „Kółko szycia”.

Uczy dzieci praktycznych umiejętności, tak potrzebnych w codziennym życiu, jak nawlekanie nitki na igłę, przyszywanie guzików, wykonywanie różnych ściegów. Materiałem, na którym pracują uczestnicy, jest filc. W czasie zajęć kursanci szyją różnego rodzaju ozdoby: aniołki, słonie, baranki wielkanocne, serca, choinki, itp.

Kolejnym etapem szycia jest filcowanie igłą na sucho, czyli trochę trudniejsza technika wykonywania pięknych ozdób czy kobiecej biżuterii. Starsze dziewczynki uczestniczą także w kursie szycia na maszynie. Własnoręcznie uszyły torby na zakupy oraz kuchenne fartuszki.

W bieżącym roku szkolnym p. Dorota wprowadziła kurs robienia na drutach.

Końcowym efektem pracy jest zrobienie szalika dla dzieci z Afganistanu.

W naszej szkole działa również Kółko Caritas, które od lat wspiera Fundację Redemptoris Missio zbiórkami opatrunków, mydeł, szczoteczek i past do zębów.

Pani Dorota postanowiła dołączyć do akcji „Włóczkersi”, której  celem jest zrobienie  na drutach czapki, szalika, rękawiczek lub skarpetek. Wszystkie stworzone rzeczy, dzięki ww. Fundacji, dotarły do  Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Polscy żołnierze, przebywający na misji w Afganistanie, przekażą dary mieszkańcom. Dzięki temu nasi żołnierze, uzbrojeni nie tylko w ciężki wojskowy sprzęt, ale w zwykłe serca i ludzką dobroć, dbają o afgańskie dzieci.

W ciągu trzech miesięcy udało się przesłać aż 355 gotowych produktów: 217 czapek, 26 kompletów, złożonych z czapki, szalika oraz rękawiczek, 5 par rękawiczek, 7 opasek, 1 sweter, 1 kamizelkę, 24 pary skarpetek, 22 szaliki.

Nie sposób wymienić wszystkie zaangażowane osoby, którym bardzo dziękujemy, ale pragniemy szczególnie wspomnieć  dwie Panie Wolontariuszki, p. Irenę Olszak i p. Monikę Kędziorę. Obie Panie uczestniczyły w każdych zajęciach, ucząc dzieci i bardzo się przy tym angażując, a same wykonały także ogromną ilość odzieży.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Mosina, jeżeli chcecie otulić Afganistan ciepłą, polską wełną, to zapraszamy do włączenia się w tę szlachetną i piękną inicjatywę.

Zróbcie wymienioną odzież na drutach lub kupcie nową, kolorową wełnę i przyślijcie do naszej szkoły. Jesienią wyślemy kolejne paczki i mamy nadzieję, że dzięki Waszej ofiarności na wielu dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech

  Dorota Liphardt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu

Uśmiechu w Daszewicach

 

{gallery}otulafganistan{/gallery}

Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego - konkurs plastyczny

Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego - konkurs plastyczny

Published: marzec 12, 2023 Category: Konkursy i projekty Hits: 1153

7 marca 2023 odbył się   szkolny konkurs plastyczny ,, Śladami P. E. Strzeleckiego. " Ponad 20 uczniów przygotowało piękne prace i wszyscy utalentowani artyści otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.  Ośmiu   autorów najpiękniejszych prac  reprezentowało naszą szkołę w Konkursie  Plastycznym  dla   Uczniów  Szkół  Podstawowych „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata” organizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu, a trzy zostały lauretkami. 12 marca przypada 183. rocznica odkrycia Góry im. Tadeusza Kościuszki w Australii przez poznaniaka i podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego dlatego  w tym dniu odbyła się gala wręczenia nagród .  Pola Szczepańska z  klasy 5a  odebrała  nagrodę za zajęcie II miejsca, Anna Wolarska  klasa 4b otrzymała wyróżnienie  (kategoria  klas 4-8) , Izabela Frydrych klasa I b  zajęła  II miejsce w kategorii klas 1-3 .  Ogromne gratulacje dla Laureatów  oraz wszystkich  uczestników konkursu!

{gallery}pestrzelecki{/gallery}

Sukces Piotra w konkursie recytatorskim

Sukces Piotra w konkursie recytatorskim

Published: kwiecień 11, 2022 Category: Konkursy i projekty Hits: 1450

 

piątek 08 kwietnia 2022  w Mosińskim Ośrodku Kultury odbyły  się

eliminacje gminne  XXI Powiatowego Konkursu  Recytatorskiego  Uczniów Szkół Podstawowych „Wiosenne Przebudzenie”.

Zwycięska trójka recytatorów, będzie reprezentować gminę Mosina w finałowym konkursie, który wydarzy się w Murowanej Goślinie.

W eliminacjach gminnych mogą wzięli udział  wyłącznie laureaci poszczególnych grup wiekowych, wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Naszą szkołę reprezentował Piotr Matkowski uczeń klasy IV A,

który pięknie recytował ,, Ptasie radio" J. Tuwima .

Piotrek zajął  III miejsce !  Gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów!

{gallery}piotrwiosenne{/gallery}

 

 

Wydarzenia sportowe

Mistrzostwa Tenisa Stołowego 2021

Mistrzostwa Tenisa Stołowego 2021

Published: październik 06, 2021 Category: wydarzenia sportowe Hits: 1492

W dniu 6 października 2021 uczniowie naszej szkoły wywalczyli podwójne pierwsze miejsce w Gminnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym organizowanych w Szkole Podstawowej w Pecnej. Zarówno chłopcy z klas młodszych jak i uczniowie z klas starszych wywalczyli dzisiaj złoto.

Nasi gminni mistrzowie w klasach 4-6 to Piotr Matkowski z klasy 4a, Hubert Strojny z klasy 4a oraz Andrzej Mikulski z klasy 6, natomiast starsi mistrzowie Gminy w Tenisie Stołowym to Krzysztof Matkowski z klasy 8b, Wiktor Niemczal z klasy 8b i Olgierd Dwornik z klasy 8b.

26 października 2021 reprezentanci naszej szkoły z  klas 4-6 wywalczyli pierwsze miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym, organizowanych w Szkole Podstawowej w Pecnej, a 28 października chłopcy z klasy 8B zdobyli drugie miejsce , wszyscy awansują do etapu wojewódzkiego.

Powiatowi  mistrzowie tenisa stołowego klas 4-6  to Piotr Matkowski z klasy 4a Hubert Strojny z klasy 4a oraz Andrzej Mikulski z klasy 6a z  klas 7-8 to: Krzysztof Matkowski, Wiktor Niemczal oraz Olgierd Dwornik-  wszyscy z klasy 8B.    

Nasi młodzi sportowcy zaprezentowali piękny poziom gry i wygrali większość stoczonych pojedynków zarówno w grze pojedynczej jak i deblowej.

Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim, który już niebawem.

{gallery}tenisstolowy21{/gallery}

{gallery}powiat46{/gallery}

Awans do Wojewódzkich Mistrzostw w Tenisie Stołowym

Awans do Wojewódzkich Mistrzostw w Tenisie Stołowym

Published: październik 27, 2021 Category: wydarzenia sportowe Hits: 2257

26 października 2021 reprezentanci naszej szkoły z  klas 4-6 wywalczyli pierwsze miejsce w Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym, organizowanych w Szkole Podstawowej w Pecnej, a 28 października chłopcy z klasy 8B zdobyli drugie miejsce , wszyscy awansują do etapu wojewódzkiego.

Powiatowi  mistrzowie tenisa stołowego klas 4-6  to Piotr Matkowski z klasy 4a Hubert Strojny z klasy 4a oraz Andrzej Mikulski z klasy 6a z  klas 7-8 to: Krzysztof Matkowski, Wiktor Niemczal oraz Olgierd Dwornik-  wszyscy z klasy 8B.    

Nasi młodzi sportowcy zaprezentowali piękny poziom gry i wygrali większość stoczonych pojedynków zarówno w grze pojedynczej jak i deblowej.

Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim, który już niebawem.

{gallery}powiat46{/gallery}

Bieg dla Michała

Bieg dla Michała

Published: październik 14, 2018 Category: wydarzenia sportowe Hits: 6118

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Daszewicach działa z ogromnym zaangażowaniem  na wielu płaszczyznch, zawsze pomagając innym. Jedną z ostatnich, perfekcyjnie zorganizowanych akcji  jest Bieg Charytatywny dla Michała - absolwenta naszej szkoły.

{gallery}rrbiegdlamichala{/gallery}

FINAŁ POWIATOWEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ 2019 UCZNIÓW KLAS I-III

FINAŁ POWIATOWEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ 2019 UCZNIÓW KLAS I-III

Published: maj 26, 2019 Category: wydarzenia sportowe Hits: 3576

W dniu 10 maja 2019 r. w hali sportowej odbył się finał Powiatowej Olimpiady Sportowej Uczniów Klas I-III. Zawody zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Daszewicach oraz pracownicy Ośrodka Sportou i Rekreacji w Mosinie, pod patronatem Gminy Mosina.

Wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych:

  • SP nr 2 Zalasewo (gmina Swarzędz)
  • SP Stęszew (gmina Stęszew)
  • SP nr 2 Puszczykowo (gmina Puszczykowo)
  • SP Daszewice (gmina Mosina)

Uczestnicy rywalizowali w różnorodnych konkurencjach i zabawach sportwych, musieli również wykazać się wiedzą o najlepszych sportowcach na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Ostateczne wyniki były następujące:

1 miejsce SP Daszewice - 42 pkt

2 miejsce SP nr 2 Zalasewo - 34 pkt

3 miejsce SP Stęszew - 32 pkt

4 miejsce SP nr 2 Puszczykowo - 18 pkt

Warto wspomnieć, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w historii wygrali zawody sporo twe na szczeblu powiatowym! Dzieci były zdeterminowane i walczyły do samego końca. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie.

 

{gallery}finalolimpiadamaj{/gallery}

Gminna Olimpiada Sportowa dla uczniów klas I-III 2017

Gminna Olimpiada Sportowa dla uczniów klas I-III 2017

Published: styczeń 01, 2018 Category: wydarzenia sportowe Hits: 4685

Dnia 5.12.2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Daszewicach odbył się półfinał II edycji Gminnej Olimpiady Sportowej Uczniów Klas I-III. Wzięło w nim udział 7 drużyn ze szkół podstawowych gminy Mosina. Do finału mikołajkowego, zorganizowanego 13 grudnia, przeszły zespoły ze szkół: SP nr 1 w Mosinie, SP nr 2    w Mosinie, SP w Krosinku, SP w Daszewicach. Rywalizację wygrała reprezentacja SP nr 1 w Mosinie. Tuż za nią uplasowała się drużyna z Krosinka. Kolejne miejsca zdobyły dzieci z SP nr 2 w Mosinie i SP w Daszewicach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Słowa podziękowania za współorganizację rozgrywek kierujemy do pracowników OSiR-u w Mosinie.

{gallery}gminnaolimpiada2017{/gallery}

Gminna Olimpiada Sportowa dla uczniów klas I-III 2018

Gminna Olimpiada Sportowa dla uczniów klas I-III 2018

Published: kwiecień 03, 2018 Category: wydarzenia sportowe Hits: 5861

Dnia 26 marca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu uśmiechu w Daszewicach odbył się finał Powiatowej Olimpiady Sportowej Uczniów Klas I-III zorganizowany przez nauczycieli naszej szkoły oraz pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie, pod patronatem Gminy Mosina.

Wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych gmin: Puszczykowo, Luboń, Kleszczewo i Mosina.

Młodzi sportowcy musieli wykazać się nie tylko doskonałą sprawnością fizyczną, ale i wiedzą teoretyczną, dotyczącą Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

II Powiatową Olimpiadę Sportową Uczniów Klas I-III wygrała drużyna SP z Mosiny. Tuż za nią uplasowały się zespoły: SP z Puszczykowa, SP z Lubonia oraz SP z Kleszczewa.

Drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody – sprzęt sportowy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!

 {gallery}olimpiada2018{/gallery}

GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA DLA UCZNIÓW KLAS I-III 2018

GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA DLA UCZNIÓW KLAS I-III 2018

Published: styczeń 01, 2019 Category: wydarzenia sportowe Hits: 6021

W dniu 29 listopada 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyły się półfinały Gminnej Olimpiady Sportowej dla uczniów klas I-III. Zawody zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Daszewicach oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie.

W sportowej rywalizacji wzięło udział siedem szkół z naszej gminy: SP Krosno, SP Krosinko, SP Czapury, SP Rogalinek, SP nr 1 Mosina, SP nr 2 Mosina i SP Daszewice.

Zawodnicy rywalizowali w jedenastu konkurencjach zróżnicowanych pod względem umiejętności - poza sprawnością ruchową liczyła się również spostrzegawczość, koordynacja, umiejętność skupienia uwagi. Przeprowadzono: „Bieg z lodem”, „Rzut do celu”, „Sztafeta zwinnościowa”, „Hokeiści”, „Skoki kangurów”, „Rzuty do kosza”, „Bieg w workach”, „Bieg z piłkami lekarskimi”, „Nakładanie pachołków na pachołki”, „Przeciąganie liny”, „Zabawa niespodzianka”. Ponadto uczestnicy zawodów musieli również wykazać się wiedzą teoretyczną, dotyczącą najlepszych sportowców na przestrzeni ostatnich 100 lat. Zmagania zawodników były bardzo zacięte. Spośród wszystkich drużyn do finału zakwalifikowali się uczniowie, SP z Czapur, SP nr 1 z Mosiny, SP z Krosna i SP z Daszewic.

Ostateczne zmagania zwycięskich drużyn w finale odbyły się 10 grudnia – również w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Daszewicach. Zabawy sportowe rozpoczęło przywitanie wszystkich przybyłych gości, którego dokonała Pani dyrektor Katarzyna Skrzypczak. Imprezę uświetniła swoja obecnością Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu – Pani Anna Balcerek-Kałek. W sportowej rywalizacji wspierali uczniów rodzice, którzy przybyli kibicować swoim dzieciom oraz koledzy i koleżanki ze szkoły. Współzawodnictwo między uczestnikami było na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy – jednocześnie bawiąc się – walczyli bardzo zacięcie i do samego końca nie było wiadomo, która drużyna zwycięży. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy z Daszewic, drugie miejsce zdobyli uczniowie z Krosna, trzecie miejsce – SP nr 1 z Mosiny i czwarte miejsce – SP z Czapur. Po zakończeniu zawodów uczestnicy otrzymali puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, m.in. piłki i skakanki.

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy, a zwycięskiej drużynie życzymy dalszych sukcesów w Powiatowej Olimpiadzie Sportowej, która odbędzie się wiosną.

{gallery}olimpiadagminna2018{/gallery}

 

Gminna Olimpiada Sportowa Uczniów Klas I-III

Gminna Olimpiada Sportowa Uczniów Klas I-III

Published: grudzień 14, 2016 Category: wydarzenia sportowe Hits: 6898

Dnia 28.11. 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Daszewicach odbył się półfinał II edycji Gminnej Olimpiady Sportowej Uczniów Klas I-III. Wzięło w nim udział 8 drużyn ze szkół podstawowych gminy Mosina. Do finału mikołajkowego, zorganizowanego 6 grudnia, przeszły zespoły ze szkół: SP nr 1 w Mosinie, SP nr 2 w Mosinie, SP w Czapurach, SP w Pecnej. Rywalizację wygrała reprezentacja SP nr 1 w Mosinie. Tuż za nią uplasowała się drużyna z Czapur. Kolejne miejsca zdobyły dzieci z Pecnej i mosińskiej dwójki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Słowa podziękowania za współorganizację rozgrywek kierujemy do pracowników OSiR-u w Mosinie.

 

{gallery}gminnaolimpiadasportowa{/gallery}

II miejsce w Mistrzostwach Gminy Mosina szkół podstawowych- grupa młodsza -w halową piłkę nożną!

II miejsce w Mistrzostwach Gminy Mosina szkół podstawowych- grupa młodsza -w halową piłkę nożną!

Published: listopad 09, 2017 Category: wydarzenia sportowe Hits: 5000

13 października 2017 r. w naszej szkole odbyły się zawody piłki nożnej, której organizatorem był OSiR w Mosinie, a gospodarzem SP w Daszewicach. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce, w finale nieznacznie ustępując SP nr 1 Mosina 0:1.

Graliśmy w składzie: Maciejewski Oskar, Michałek Antek, Bendlewski Ignacy, Niemiec Mikołaj, Rochna Igor, Grabowski Jakub, Kurkowiak Jakub, Dominiak Michał, Arnt Kacper, Borlik Oskar, rezerwowy Pietras Maciej. Trenerem i opiekunem zespołu był pan Tomasz Gendera. Serdecznie gratulujemy! Do zwycięstwa zabrakło tak niewiele...

II miejsce SP w Daszewicach rocznik 2002 – 2004 w Mistrzostwach Gminy Mosina w halowej piłce nożnej

II miejsce SP w Daszewicach rocznik 2002 – 2004 w Mistrzostwach Gminy Mosina w halowej piłce nożnej

Published: listopad 09, 2017 Category: wydarzenia sportowe Hits: 5242

20 października 2017 r. rozegraliśmy kolejne zawody z kalendarza imprez sportowych organizowanych przez OSiR w Mosinie. Naszą szkole reprezentowali chłopcy z roczników 2002-2004.

W grupie spotkaliśmy się kolejno z SP w Krosnie wygrywając 6:0, z SP w Rogalinie 11:1! i remisując z SP w Pecnej 0:0. W półfinale pokonaliśmy SP nr 1 w Mosinie 3:1.

W finale przegraliśmy z SP nr 2 w Mosinie 1:0. W opinii trenerów byliśmy najlepszym zespołem tego turnieju ale.... nie zawsze wygrywa najlepszy. Na 8 drużyn w gminie kolejny raz SP w Daszewicach zajmuje 2 miejsce. Gratulacje dla uczniów!

SP w Daszewicach reprezentowali : Patryk Projs, Hubert Pazgrat, Oskar Pazgrat, Dawid Popielas, Piotr Gronek, Przemek Vogt, Bartek Glaeser i Szymon Bykowicz. Trenerem i opiekunem był Pan Tomasz Gendera.

Kolejna edycja Gminnej Olimpiady Sportowej uczniów klas 1-3

Kolejna edycja Gminnej Olimpiady Sportowej uczniów klas 1-3

Published: maj 08, 2022 Category: wydarzenia sportowe Hits: 2057

W dniu 25 kwietnia 2022 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa dla uczniów klas I-III. Zawody zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Daszewicach oraz pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie.

W zawodach sportowych wzięło udział osiem szkół z naszej gminy, które rywalizowały ze sobą w dwóch turach:

I – SP Rogalin, SP Czapury, SP Rogalinek i SP Daszewice

II – SP nr 1 Mosina, SP nr 2 Mosina, SP Krosno i SP Pecna.

Zawodnicy zmierzyli się w dziesięciu konkurencjach zróżnicowanych pod względem umiejętności. W sportowej rywalizacji wspierali uczniów nauczyciele wychowania fizycznego oraz kibice - koledzy i koleżanki ze szkoły. Współzawodnictwo między uczestnikami było na bardzo wysokim poziomie.

Ostatecznie poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca:

Tura I: I miejsce  SP Daszewice

           II miejsce  SP Czapury

          III miejsce SP Rogalinek

           IV miejsce SP Rogalin

Tura II: I miejsce  SP Krosno

             II miejsce  SP nr 1 Mosina

           III miejsce   SP nr 2 Mosina

           IV miejsce   SP Pecna

Po zakończeniu uczestnicy otrzymali puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach!

                                                                                                                               Anna Skrzypczak

{gallery}gminnaolimpiada2022{/gallery}

Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2017/18

Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2017/18

Published: listopad 09, 2017 Category: wydarzenia sportowe Hits: 4364

22 września 2017 r. nasza szkoła była gospodarzem Gminnych Mistrzostw Sztafetowych Biegów Przełajowych.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Daszewicach zajęli kolejno miejsca:

IV miejsce dziewczyny z SP

II miejsce chłopcy z  SP

III miejsce dziewczyny z gimnazjum

II miejsce chłopcy z gimnazjum

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!!!

{gallery}sztafeta2017{/gallery}

Półfinał Gminnej Olimpiady Sportowej dla Uczniów Klas I-III 2019/20

Półfinał Gminnej Olimpiady Sportowej dla Uczniów Klas I-III 2019/20

Published: luty 19, 2020 Category: wydarzenia sportowe Hits: 3455

W dniu 22 stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach odbyły się półfinały Gminnej Olimpiady Sportowej dla Uczniów Klas I-III. Kolejną edycję zawodów zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego szkoły w Daszewicach oraz pracownicy OSiRu w Mosinie. W sportowej rywalizacji wzięło udział dziewięć szkół z naszej gminy: SP Krosno, SP Krosinko, SP Czapury, SP Rogalinek, SP Rogalin, SP Pecna, SP nr 1 Mosina, SP nr 2 Mosina i SP Daszewice. Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach sportowych, w których musieli wykazać się sprawnością ruchową. Ponadto odpowiadali na pytania dotyczące wybranych dyscyplin sportowych.

Po zaciętej rywalizacji do finału zakwalifikowały się następujące szkoły:

SP nr 1 Mosina, SP Krosno, SP Rogalinek i SP Daszewice.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskie drużyny zapraszamy na finał, który odbędzie się w hali sportowej naszej szkoły

w dniu 19 lutego o godzinie 10.00.

                                   Katarzyna Wojtczak i Anna Skrzypczak

{gallery}polfinalolimp2020{/gallery}

Półfinał Powiatowej Olimpiady Sportowej Uczniów Klas I-III 2019

Półfinał Powiatowej Olimpiady Sportowej Uczniów Klas I-III 2019

Published: kwiecień 05, 2019 Category: wydarzenia sportowe Hits: 4795

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w hali sportowej odbył się półfinał Powiatowej Olimpiady Sportowej Uczniów Klas I-III. Zawody zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Daszewicach oraz pracownicy Ośrodka Sportou i Rekreacji w Mosinie, pod patronatem Gminy Mosina.

Uczestnicy rywalizowali w różnorodnych konkurencjach i zabawach sportwych, musieli również wykazać się wiedzą o najlepszych sportowcach na przestrzeni ostatnich 100 lat.

W pierwszej części półfinału rywalizowały drużyny: SP nr 4 z Lubonia, SP nr 2 z Puszczykowa i SP z Daszewic. Wyniki były następujące:

I miejsce – SP Daszewice

II miejsce – SP nr 2 Puszczykowo

III miejsce – SP nr 4 Luboń

W drugiej części półfinału rywalizowały drużyny: SP ze Stęszewa, SP nr 2 z Zalasewa i SP z Zimina:

I miejsce – SP nr 2 Zalasewo

II miejsce – SP Stęszewo

III miejsce – SP Zimin

Do finału, który odbędzie się 10 maja zakwalifikowały się następujące drużyny: SP Daszewice, SP nr 2 Puszczykowo, SP nr 2 Zalasewo, SP Stęszew.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w finale Powiatowej Olimpiady

Sportowej Uczniów Klas I-III.

 

{gallery}olimpadapolfinal2019{/gallery}

Spotkanie z A. Kerber

Spotkanie z A. Kerber

Published: październik 07, 2016 Category: wydarzenia sportowe Hits: 4575

W czwartek 22 września, uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego ZS w Daszewicach udali się do Mosiny na spotkanie z tenisistką Angelique Kerber -  pierwszą rakietą świata! Było dużo emocji. Pani Kerber odpowiadała na liczne pytania zadawane przez dzieci a niektórym udało się nawet otrzymać autograf znanej tenisistki.

 

 relacja ze spotkania

 

Spotkanie z A. Kerber 2A.Kerber

Uczniowie ZS Daszewice na obozie piłkarskim Borusii Dortmund.

Uczniowie ZS Daszewice na obozie piłkarskim Borusii Dortmund.

Published: październik 12, 2016 Category: wydarzenia sportowe Hits: 5180

W dniach 27 - 31 sierpnia 2016 r. na obiektach KS AVIA Kamionki odbył się obóz szkółki piłkarskiej BVB Evonik Fussballschule. W obozie piłkarskim brało udział ponad 80 - ciu chłopców a wśród nich uczniowie SP Daszewice. Trenerzy zespołu grającego w niemieckiej Bundeslidze oraz ich polscy asystenci przez pięć dni prowadzili różne zajęcia, które miały na celu rozwijanie techniczno - piłkarskich zdolności.borussia 2

Wymiany międzynarodowe

Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Daszewice – Lleida (Hiszpania) 20-26 października 2019
   W dniach 20.10- 26.10.2019 w ramach projektu “Learning the Culture we get to know each other better”, dofinansowanego przez PROGRAM OPERACYJNY WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ ,, Ponadnarodowa mobilność uczniów”, grupa 15 uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły udała się na wymianę  do partnerskiej szkoły w miasteczku Lleida w środkowej Katalonii w Hiszpanii.    Polscy uczniowie mieszkali w domach swoich hiszpańskich kolegów i koleżanek, poznając ich kulturę, zwyczaje i tradycje. Pierwszego dnia pobytu, uczestnicy wymiany zostali uroczyście przywitani przez Panią...
Międzynarodowa wymiana młodzieży ERASMUS+
W hiszpańskiej krainie słońca, flamenco, siesty i fiesty Od 12 do 19 października 2015 r. grupa 16 uczniów Zespołu Szkół w Daszewicach wraz opiekunami uczestniczyła w wymianie międzynarodowej European Youth Exchange Daszewice – Olvera (Hiszpania). Projekt został napisany i przygotowany przez działające przy szkole stowarzyszenie nauczycieli „ Ambitio”, a fundusze na tak atrakcyjne warsztaty i zajęcia zostały pozyskane z międzynarodowego programu Erasmus+. Zgodnie z tradycją programu wymiany międzynarodowej polscy uczniowie mieszkali w domach...
Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Daszewice - Hemer kwiecień 2017
    W dniach od 23 do 28 kwietnia 2017  r. gościliśmy   w  szkole  Gesamtschule  Hemer z Niemiec w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży. Uczestniczyliśmy w zajęciach integracyjnych, sportowych, animacjach językowych, wycieczkach. Zwiedzaliśmy formacje skalne Falsenmeer. Podczas zajęc chemicznych przygotowaliśmy krem do rąk, żel do włosów i błyszczyk. Wybraliśmy się na wycieczkę do Kolonii, gdzie zwiedzaliśmy katedrę i muzeum czekolady . Przeżyte wspólnie chwile pozwoliły na lepsze poznanie się grupy.  Młodzież chętnie spotykała się również...
Międzynarodowa Wymiana Młodzieży Daszewice - Lleida (Hiszpania) 12-19 lutego 2017
­­ Daszewice w Katalonii   Poznawanie tradycji, historii własnego regionu jest ciekawe, ale jeszcze bardziej interesujące jest przedstawianie swojego dziedzictwa rówieśnikom pochodzącym z zupełnie innego kręgu kulturowego. Uczniowie z Daszewic mieli okazję zaprezentować w j. angielskim “Poznańskie koziołki” i gminę Mosina w Katalonii. W dniach 12 - 19 lutego 2017r. w ramach realizacji projektu “ Foto-historie z Wielkopolski w j. angielskim” 20 uczniów z ZS szkół w Daszewicach przebywało w Katalonii. Już od września nauczyciele i uczniowie...
Międzynarodowa Wymiana Młodzieży w Gdańsku 2018
  W dniach 7-12 października 2018 , w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży, gościliśmy uczniów  z zaprzyjaźnionej szkoły w Hemer. Tym razem spotkaliśmy się Gdańsku. Uczestniczyliśmy w projekcie, dotowanym przez  Polsko-Niemiecką Wspólnotę Młodzieży, mającym na celu  szukanie wspólnego dziedzictwa historycznego. Warsztaty integracyjne, gra miejska, lekcja w Muzeum II Wojny Światowej, wizyta w Centrum Nauki Eksperyment , warsztaty historyczne oraz  wieczorne  spotkania w pokojach i w auli  odbywały się w grupach polsko-niemieckich, co służyło ...
Młodzież z Daszewic prezentuje Wielkopolskę młodzieży z Katalonii
       W Zespole Szkół w Daszewicach od września 2016 realizowane są projekty „Fotohistorie z Wielkopolski w j. angielskim” oraz „ Jesteśmy Wielkopolanami, Polakami, Europejczykami”, które mają promować i rozpowszechniać dziedzictwo wielkopolskie wśród naszej młodzieży jak i z innych rejonów Polski i Europy. We wrześniu nasi uczniowie gościli i przedstawiali historie i tradycje wielkopolskie uczniom z Małopolski - powstały wtedy pierwsze publikacje i przewodniki. Jesienią nawiązaliśmy współpracę z młodzieżą katalońską, opisując nasz region, co zakończyło się...
Nasi uczniowie znów w Hiszpanii !
Od 30 września do  5 pażdziernika 2018 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wymianie międzynarodowej. Dzień  1 / 30.09.2018 W niedzielę 30 września , grupa naszych uczniów na lotnisku Poznań Ławica rozpoczęła wielką przygodę. Młodzież z klas szóstej, siódmej i ósmej wyjechała na wymianę młodzieżową do miasta LLeidy w Katalonii. Nasz samolot był punktualny, a podczas podróży zachwycały nas przepiękne widoki, ponieważ niebo było bezchmurne. Na lotnisku w Barcelonie czekał na nas autokar i nauczyciele hiszpańscy. Do LLeidy, dojechaliśmy o...
Rewizyta niemieckich gości w Daszewicach
W dniach od 21 do 26 kwietnia 2016 r. mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz nauczycieli ze szkoły Gesamtschule Hemer z Niemiec w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży. Młodzież przywitaliśmy w czwartkowe popołudnie na Dworcu Głównym w Poznaniu. W piątek wymiana rozpoczęła się już oficjalnie w budynku naszej szkoły – przemówienie wygłosiła zarówno Pani Dyrektor Katarzyna Skrzypczak, jak i Pani Gabriele Koller – Dyrektor Gesamtschule w Hemer. Wspólnie spędzaliśmy czas, uczestnicząc w zajęciach integracyjnych, sportowych, animacjach...
Tydzień hiszpański w Daszewicach
Okres od 8 do 13 kwietnia 2018 r.w szkole w Daszewicach upłynął pod znakiem Hiszpanii. Koledzy z zaprzyjaźnionej szkoły w Katalonii przyjechali, by wspólnie spędzić czas i nabyć praktycznych umiejętności. Głównym celem wymiany polsko-hiszpańskiej jest nie tylko poprawa komunikacji w j. angielskim, ale i poznanie tradycji i kultury kraju rówieśników. Podczas tego bardzo intensywnego tygodnia uczniowie polscy i hiszpańscy wspólnie brali udział w zajęciach prowadzonych wyłącznie w języku angielskim. Były zawody siatkówki, tańca, i gry w kręgle,...

Projekt "Wielkopolska -Małopolska"

Gimnazjaliści z Daszewic i małopolskiej Brzeźnicy znaleźli sposób jak nie narażając rodziców na wielkie koszty zwiedzić i poznać inny region Polski. W zeszłym roku nasi uczniowie mieli zorganizowany przez kolegów z Brzeźnicy wyjazd do Małopolski ( zwiedzili wtedy Kraków, Brzeźnicę, Energylandię, Wieliczkę i Oświęcim).
W ramach rewanżu i kontynuacji projektu pod koniec września 2016 do Wielkopolski przybyła grupa z Brzeźnicy. Pracy było wiele, trzeba było wyszukać ciekawe obiekty i informacje o nich, znaleźć noclegi, zarezerwować bilety i transport, stworzyć własne ulotki opisujace okolice, podliczyć budżety. Uczniom sekundowali rodzice i wychowawcy, odpowiadajacy za ostateczny harmonogram i budżet przedsięwzięć. Trzeba przyznać, że na tym etapie jakby przy okazji, gimnazjaliści poszezrzyli wiedzę o swojej okolicy.
Młodzież daszewicka przygotowała dla nich zwiedzanie Poznania, Szlaku piastowskiego- Biskupina - Gniezna - Ostrowa Lednickiego, Pałaców w Kórniku i Rogalinie. Zgodnie z tradycją zorganizowano warsztaty w języku angielskim: zajęcia plastyczne decoupagu i warsztaty historyczno - językowe w ICHOCIE . Dużo radości przyniosło poznawanie gwary poznańskiej w muzeum rogala i “Blubrach poznańskich”, oraz spędzenie wspólnego popołudnia przy “pyrach z gzikiem” przygotowanych przez młodzież wielkopolską. Wycieczki organizowane przez samą młodzież były czymś więcej niż samym zwiedzaniem, oddawały specyfikę i ducha regionu, pokazywały Wielkopolskę i Małopolskę widzianą oczami gimnazjalistów.
Opisywany projekt nie mógłby się udać, gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli obu szkół, oraz wsparcie Stowarzyszenia “Ambitio” i dofinansowanie gminy i Fundacji WBK. Najważniejsze są jednak wspomnienia i wiedza, które pozostaną uczniom dzięki wizytom, ale też przekonanie, że świat można poznawać nawet wtedy, gdy ma się ograniczone środki finansowe. Nawiązane przyjaźnie będą owocowały w nastepnych latach, nauczyciele mają pomysły na kontynuacje projektu i dalszą współpracę pomiędzy Daszewicami a Brzeźnicą..

J. Barełkowska

Współpraca

Archiwum wiadomości

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech